03.12.2017. 12:19

Sestdien Silovs savā pusfināla braucienā izcīnīja ceturto vietu, kas viņam ļāva sasniegt sacensību finālu. Tikmēr latvieša pusfinālā uzvaru izcīnīja Jaunzēlandes ātrslidotājs Pīters Maikls, no kā Latvijas sportists atpalika 6,63 sekundes.Fināls masu startā notiks svētdien. Pirms tam sestdien Silovs izcīnīja trešo vietu 1000 metru distances B divīzijas sacensībās, par to nopelnot 15 Pasaules kausa ranga punktus.

Sezonas pirmajā posmā Silovs masu startā izcīnīja astoto vietu, kā arī bija trešais 1500 metru distances B divīzijas sacensībās - šīs distances kopvērtējumā viņš pašlaik ar divos posmos nopelnītiem 33 punktiem ir 18.vietā.Tieši masu startā un 1500 metru distancē Silovs pēdējos gados sasniedzis labākos rezultātus. Phjončhanas olimpiskajās spēlēs masu startā sacentīsies 24 sportisti, bet 1500 metros - 36 slidotāji. Olimpiskā kvalifikācija norisināsies četros Pasaules kausa posmos novembrī un decembrī.

Silovs karjeru sāka kā šorttrekists, bet neilgi pirms Vankūveras Olimpiādes sāka nodarboties arī ar ātrslidošanu un kļuva par pirmo sportistu, kurš vienās olimpiskajās spēlēs startējis abās disciplīnās. Pēc tam viņš pilnībā pievērsās ātrslidošanai. Ģimenes apstākļu dēļ viņš iepriekšējā sezonā piedalījies tikai vienā Pasaules kausa posmā, turklāt nestartēja februārī notikušajās planētas meistarsacīkstēs individuālajās distancēs. Savukārt pasaules čempionātā daudzcīņā Silovs izcīnīja devīto vietu.

Izmantotie resursi:leta.lv

Latvijas Izpletņlēkšanas Federācija Lienes 1-17, Rīga, LV-1009