02.01.2014. 20:45
Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis Dohas ATP "World Tour 250" sērijas turnīra ceturtdaļfināla mačā šodien sacenšas ar pasaules ranga līderi Rafaelu Nadalu no Spānijas.Lietus dēļ aptuveni stundu aizkavējies centrālajā kortā...

Lietus dēļ aptuveni stundu aizkavējies centrālajā kortā notiekošā mača sākums, tomēr ap plkst.19 tenisisti devās kortā.

Pirmā seta ievadā Nadals uzvarēja geimu pie Gulbja serves, bet latvietis nākamajā geimā atbildēja ar to pašu, gūstot panākumu arī trešajā (2-1). Turpmākajos astoņos geimos pretinieki bija pārāki pie savas serves, Nadalam 11.geimā atkārtoti nobreikojot Gulbi un izvirzoties vadībā ar 6-5. Divpadsmitajā geimā spānis tika pie trim setbumbām, tomēr Gulbis tās visas atspēlēja. Pēc tam gan latvietis raidīja bumbiņu tīklā, bet ATP ranga līderis Nadals svinēja panākumu setā ar 7-5.

Otro setu teicami sāka Gulbis, uzvarot pirmajos trijos geimos un otrajā laužot Nadala servi. Sīva spēkošanās turpinājās ceturtajā geimā, kurā Gulbis pie pretinieka serves panāca 30:30 un 40:40, tomēr neizturēja līdz galam (3-1). Sekojošajā geimā Gulbis vairākkārt raidīja bumbiņu tīklā un Nadals pēc ilgstošas cīņas spēja lauzt viņa servi. Arī nākamajā geimā pārāks bija spānis, pēc nokdauna seta sākumā jau panākot 3-3.

Jau noskaidrots, ka šī pāra uzvarētājs par vietu finālā spēkosies ar vācieti Peteru Gojovčiku (ATP 162.), kurš ceturtdien savā ceturtdaļfinālā tika galā ar tautieti Dastinu Braunu: 6-3, 3-6, 7-6(5).

ATP ranga 24.vietā esošais Gulbis, kurš sacensībās izlikts ar septīto numuru, pirmajā kārtā otrdien ar 6-2, 4-6, 6-0 pārspēja Lielbritānijas otro raketi Danielu Evansu, kurš sacensības uzsāka vēl no kvalifikācijas, bet otrajā mačā trešdien ar 6-2, 4-6, 6-3 uzvarēja Polijas sportistu Lukašu Kubotu, kuram pasaules rangā 72.pozīcija.

Savukārt turnīra pirmā rakete Nadals pirmajā mačā ar 6-2, 7-6 (9:7) uzvarēja čehu Lukašu Rosolu, bet otrajā cīņā ar 6-3, 6-7 (3:7), 6-3 pārspēja vācieti Tobiasu Kamki.

Gulbis līdz šim savā karjerā ar Nadalu ticies sešas reizes, bet vēl nav spējis pieveikt slaveno spāni. Piecos no šiem sešiem mačiem latvietis uzvarējis vismaz vienā setā, bet vienīgo reizi pēc panākuma setā Gulbis palika 2011.gadā tieši Dohā, kad abi arī tikās ceturtdaļfināla mačā. Gulbim un Nadalam līdz šim pēdējais savstarpējais mačs bija pērnā gada maijā Romas "Masters 1000" sērijas turnīra trešajā kārtā, kad latvietis zaudēja ar 6-1, 5-7, 4-6.

Kā zināms, pagājušajā sezonā Gulbis uzvarēja 37 no 55 ATP sērijas mačiem, kuros piedalījās. Iepriekšējā nedēļā viņš tika atzīts par 2013.gada populārāko Latvijas sportistu.

Tikmēr Nadals savainojumu dēļ izlaida visu 2012.gada sezonas otro pusi un pirmo pagājušās sezonas "Grand Slam" turnīru. Vēlāk gan viņš spēja nodemonstrēt kādreizējo spožumu un atgriezās ATP ranga pirmajā vietā. Karjeras laikā Nadals uzvarējis 13 "Grand Slam" turnīros. Pasaules ranga pirmajā vietā viņš nemainīgi atrodas kopš pagājušā gada septembra beigām, bet pirms tam vadošo pozīciju viņš zaudēja 2011.gada jūnijā.

Pērn Gulbis sezonas sākumā nedevās uz Austrāliju, tāpēc pirmie "lielie" punkti šogad viņam jāaizstāv vien februāra vidū, un līdz tam latvietim būs lieliska iespēja sasniegt jaunu rekordu ATP rangā. Par uzvaru Dohas turnīra otrajā kārtā latvietis ticis pie 45 ATP ranga punktiem.

Dohas turnīrā Gulbis šogad spēlē ceturto reizi. 2010. un 2011.gadā latvietis sasniedza ceturtdaļfinālu, abas reizes piekāpjoties tā brīža ATP ranga līderiem.

Dohā šogad ar pirmo numuru izlikts Nadals, un tajā piedalās pieci no ranga pirmā desmitnieka spēlētājiem. Pērn sacensībās uzvarēja francūzis Rišārs Gaskē.

CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga