13.06.2014. 00:54
Šodien ar Brazīlijas un Horvātijas futbola izlašu spēli startēja 2014. gada Pasaules kausa izcīņas finālturnīrs. Atklāšanas mačā pirmos turnīra vārtus guva Marselu, ieraidot bumbu savos vārtos, bet beigās ar 3:1 tomēr uzvarēja Brazīlija. Uzvarētāju labā pirmos divus vārtus guva Neimārs, otrajā gadījumā gan izmantojot Freda nopelnītu 11 metru soda sitienu.

Pirms spēlesSavainojumi uz Brazīliju liedza doties vairākiem Horvātijas izlases potenciāliem pamatsastāva spēlētājiem, kā arī diskvalifikācijas dēļ šo spēli izlaida zvaigžņotais uzbrucējs Mario Mandžukičs, taču skaidrs, ka pat ar visiem labākajiem Horvātija būtu izteikta pastarīte, jo mājiniece Brazīlijas izlase pārpildīta ar pasaules klases spēlētājiem un ir visa turnīra favorīte. Visi gaidīja no Brazīlijas gūtos vārtus un šīs komandas uzbrūkošo futbolistu četrotnē (shēmā 4-2-3-1), kā gaidīts, tika izlikti Oskars, Luizs Gustavo, Halks un smailē Freds. Horvātija izlaida PK2010, bet PK2006 arī spēlēja vienā grupā ar Brazīliju, zaudējot tai startā ar 0:1.

Horvāti šokē, Neimārs ļauj Brazīlijai atgūtiesAbas komandas sāka aktīvi, bet pirmo izcilo momentu 7. minūtē radīja Horvātija - pēc Ivana Perišiča centrējuma Ivica Oličs sita ar galvu un tikai mazliet netrāpīja. Cik tuvu horvāti bija, lai šokētu Brazīliju un arī visu futbola pasauli! Kas neizdevās šajā epizodē, to uzstājīgie horvāti paveica 11. minūtē - Oličs jau ne pirmo reizi izrāvās pa savu kreiso malu, izpildīja piespēli gar vārtiem, slikti sita Nikica Jelavičs un... "Real" zvaigzne Marselu šo sitienu "pielaboja", ieraidot bumbu savos vārtos. 1:0 Horvātijas labā!

Brazīlijai vajadzēja laiciņu, lai atgūtos, bet puslaika vidū jau pirmā iespēja mājiniekiem - Stipe Pletikosa ar dūrēm atvairīja bijušā "Vilnius" spēlētāja Paulinju sitienu. Vēl pēc brīža ielauzās Neimārs, deva gar vārtiem, horvāti panikā izsita, bet sekoja Oskara lielisks raidījums - vēlreiz glāba Pletikosa. Un tomēr citā epizodē Pletikosa, šķiet, kļūdījās - 29. minūtē Neimārs, nupat dabūjis dzelteno kartīti, ar kreiso kāju ne pārāk stipri, toties precīzi ieraidīja bumbu vārtos. Stadionā līksmība un 1:1! Atlikušajā laikā divus momentus brazīliešiem dāvāja Oličs, aizraujoties ar apspēlēšanu savā laukuma pusē, taču pārtraukumā izlases devās pie 1:1.

Apšaubāma pendele un uzvara Brazīlijai2. puslaiks ilgu laiku ritēja Horvātijai labvēlīgā gultnē, proti, bez vārtu gūšanas iespējām. Līdz 69. minūtei, kad ļoti apšaubāmu 11 metru soda sitienu par labu mājiniekiem piešķīra japāņu tiesnesis - Freds krita pēc neliela kontakta ar Dejanu Lovrenu. Kaut arī Pletikosa tika līdz bumbai, Neimārs cauršāva horvātu vārtsargu no 11 metru soda sitiena atzīmes. Neimāram izlasē 22 gadu vecumā jau 33. vārti, kas ir tikai par vieniem mazāk nekā visu laiku 6. rezultatīvākajam izlases spēlētājam Rivaldu (1. vietā ar 77 vārtiem Pelē).

77. minūtē pēc lieliskas Oskara darbības bīstami ar galvu sita Luizs, bet beigās uzspieda Horvātija. Pāris reizes bija karsti pie Žuliu Sēzara vārtiem, un reizi Brazīlijas vārtsargs ar pūlēm atvairīja Lukas Modriča sitienu. 90. minūtē Sēzars glāba vēlreiz, bet pēc brīža pretējā galā Oskars pretuzbrukumā pielika punktu - 3:1 Brazīlijas uzvara.