05.04.2016. 14:55
Ar ASV sieviešu hokeja izlases uzvaru noslēdzies 2016.gada pasaules čempionāts, kas norisinājās Kanādas pilsētā Kemlūpsā.

Pēc divu gadu pārtraukuma pasaules spēcīgākās sieviešu hokeja izlases pasaules čempionātu atkal aizvadīja hokeja dzimtenē Kanādā. Pēdējos divos pasaules čempionātos (2014.gadā pasaules čempionāts Olimpisko spēļu dēļ nenotika) triumfēja ASV izlases hokejistes, allaž finālā apspēlējot tieši Kanādas valstsvienību. Arī šoreiz finālā, līdzīgi kā iepriekšējās 16 reizēs, sacentās abas Ziemeļamerikas valstsvienības. Apakšgrupā turnīra ievadā amerikānietes ar 3:1 apspēlēja laukuma saimnieces, pārējās spēlēs abām komandām tiekot pie uzvarām, tiesa, amerikānietes vien ar 2:1 pieveica Somiju.

Pusfinālā ASV nesastapās ar nopietnu pretestību no Krievijas, izcīnot uzvaru ar 9:0, savukārt kanādietes vien ar 5:3 pieveica Somiju. Spēlē par bronzas medaļām starp Krieviju un Somiju ar 70 minūtēm nebija gana, lai kāda no spēlētājām tiktu pie vārtu guvuma, līdz ar to uzvarētāju bija jānoskaidro pēcspēles metienu sērijā, kurā labākas izrādījās krievietes, ar vārtu guvumiem izceļoties kapteinei Annai Šukinai un Olgai Sosinai.

Arī finālspēlē, kuru klātienē vēroja 5850 skatītāju tādējādi pilnībā aizpildot arēnu, pamatlaikā vārti netika gūti, bet papildlaika 13.minūtē zelta vārtus guva Aleksa Karpentjēra, atnesot ASV valstsvienībai trešo zeltu pēc kārtas.

No elites divīzijas izkrita Japānas izlase, kas pārspēlēs par vietas saglabāšanu divreiz ar 1:3 un 0:4 zaudēja Šveicei.

Ferrum, cīņas sporta klubs Drabeši, "Ievugravas", Drabešu p., Amatas n., LV-4101