14.09.2016. 11:24
ASV hokeja izlase šonakt ar 3:2 pārbaudes spēlē pirms Pasaules kausa izcīņas pieveica Somijas valstsvienību, kuras rindās ar vārtu guvumu izcēlās arī jaunais Patriks Laine. ASV arī paziņoja, ka par tās pamatvārtsargu PK pirmajā spēlē kļūs Džonatans Kviks, kamēr „Lightning” vārtsargs Bens Bišops būs rezervē.

ASV izlase pēc divām spēlēm pret Kanādu šonakt noslēdza savu pārbaudes spēļu ciklu, sacenšoties ar Somiju. Arī somi, kas pirmās pārbaudes spēles vēl aizvadīja Eiropā pret Zviedriju, vienā pārbaudes mačā bija uzvarējuši, otrā zaudējuši.

Šodienas mačā jau 68. sekundē vadībā izvirzījās ASV pēc Tīdžeja Ošī precīzā metiena, ko izkārtoja Raiena Keslera piespēle no aizvārtes. Pats Keslers otrā perioda sākumā arī panāca 2:0, bet Dereks Stepans 26. minūtē nokārtoja jau 3:0, trāpot starp somu vārtsarga Pekas Rinnes kājsargiem.

„Vai mūsu komandā viss ir perfekti? Nē, un droši vien arī nebūs,” norādīja ASV treneris Džons Tortorela pēc spēles. „Vienkārši nepietiek laika, lai sakārtotu visas nepieciešamās lietas, līdz ar to mēs vienkārši cenšamies katrā dienā pielikt nedaudz klāt un tādā veidā sasniegt maksimumu.”

Mača turpinājumā ASV drošo pārsvaru gan apdraudēja vairāki amerikāņu noraidījumi, bet tikai 52. minūtē somi atklāja savu rēķinu. Vairākumā izcēlās aizvadītā pasaules čempionāta MVP un tikai šogad „Jets” draftētais Patriks Laine, bet piecas minūtes pirms beigām Jusi Jokinens pievilka somus vienu vārtu attālumā, taču rezultāts vairs nemainījās, un ASV uzvarēja ar 3:2.

„Patriks aizvadīja savu labāko pārbaudes spēli šajā ciklā,” sacīja Somijas treneris Lauri Marjamaki par savas komandas jauno talantu. „Tas ir labi gan mums, gan viņam pašam, un, protams, tie bija svarīgi vārti, kas Patrikam var sniegt nepieciešamo pašpārliecinātību un kļūt par pamatu labam sniegumam Pasaules kausā.”

Somijas izlasē Rinne atvairīja 26 metienus no 29, bet ASV komandā Džonatans Kviks tika galā ar 30 metieniem no 32. Pēc spēles tika paziņots, ka tieši Losandželosas „Kings” vārtsargs Kviks būs ASV izlases pamatvārtsargs Pasaules kausa izcīņas sākumā, kamēr „Lightning” vārtsargs Bens Bišops būs rezervē. Trešais vārtsargs ASV izlases pieteikumā ir Korijs Šneiders, viņš turnīra sākumā spēlē pret Eiropas izlasi pieteikumā nebūs

Izmantotie resursi:USA vs. Finland - 09/13/2016

RTU-Rīgas stars, bērnu un jaunatnes futbola klubs Daugavgrīvas 56a, Rīga, LV-1007
Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana