02.09.2015. 12:05
Serbijas basketbola izlases galvenais treneris Aleksandrs Džordževičs nosaucis komandas sastāvu dalībai Eiropas čempionāta finālturnīrā, kas sāksies jau sestdien.

Kā pēdējie no izlases kandidātu saraksta tika svītroti Nemanja Dangubičs (Belgradas "Crvena Zvezda") un Latvijā labi zināmais Vladimirs Štimacs (Minhenes "Bayern"). Džordževičs norāda, ka pieņemt lēmumu esot bijis grūti, abi atskaitītie tik un tā ir daļa no komandas un viņš rēķinās ar viņu palīdzību valstsvienībai nākotnē.

Pēdējās pārbaudes spēlēs Serbijas basketbolisti divreiz pārspēja Slovēnijas izlasi (95:88 papildlaikā un 79:70), bet pirms tam divreiz apspēlēja Izraēlas valstsvienību (85:70 un 79:71). Vēl pirms tam serbi triumfēja turnīrā Belgradā, finālā ar 95:61 sakaujot Krievijas izlasi.

Serbijas izlase Eiropas čempionāta finālturnīrā spēlēs B apakšgrupā Berlīnē, jau pirmajā mačā sestdien tiekoties ar Spānijas basketbolistiem. Turpinājumā serbi mērosies spēkiem ar Vāciju, Islandi, Turciju un Itāliju. Otrajā posmā iekļūs četras labākās komandas no katras apakšgrupas.

Serbijas priekštece Dienvidslāvija Eiropas čempionātā zelta medaļas izcīnīja 1995., 1997. un 2001. gadā. Pirms diviem gadiem Slovēnijā serbi ieguva septīto vietu, bet pērn Pasaules kausa finālturnīrā Spānijā aizkļuva līdz pat finālam, kur zaudēja ASV valstsvienībai.