11.04.2014. 19:09
Latvijas izlases aizsarga Artūra Kuldas pārstāvētā Ufas "Salavat Julajev" komanda piektdien piedzīvoja ceturto neveiksmi Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas Austrumu konferences finālsērijā, noslēdzot sezonu.Sērijas...

Sērijas piektajā mačā "Salavat Julajev" pagarinājumā ar rezultātu 0:1 (0:0, 0:0, 0:0, 0:1) izbraukumā piekāpās Magņitogorskas "Metallurg", sērijā ciešot neveiksmi ar rezultātu 1-4.

Šis panākums ļāvis "Metallurg" komandai nodrošināt Krievijas čempionu titulu.

Kaut mačs bija nerezultatīvs, tas izvērtās ļoti aizraujošs - ar daudzām vārtu gūšanas iespējām. Vienīgos vārtus cīņas 62.minūtē guva Jaroslavs Habarovs, kurš pēc piespēles no aizvārtes ieraidīja ripu vārtu augšējā stūrī.

Kulda šoreiz laukumā pavadīja 26 minūtes un sešas sekundes, kas bija ilgākais laiks starp visiem spēlētājiem, izceļoties ar trim spēka paņēmieniem.

Šajā mačā "Metallurg" vārtsargs Vasīlijs Košečkins atvairīja visus 24 pretinieku metienus, bet "Salavat Julajev" vārtu vīrs Andrejs Vasiļevskis tika galā ar 37 no 38 raidījumiem.

Sacensību finālā "Metallurg" tiksies ar Čehijas vienību Prāgas "Lev", kurā tehniskā direktora funkcijas pilda latvietis Raitis Pilsētnieks. Kā ziņots, Rietumu konferences finālsērijā "Lev" ar 4-1 uzveica latviešu uzbrucēju Jāņa Sprukta un Miķeļa Rēdliha pārstāvēto Jaroslavļas "Lokomotiv" vienību.

Pēc regulārās sezonas katras konferences astoņas spēcīgākās komandas iekļuva Gagarina kausa izcīņā, bet vājākās vienības sezonu turpināja Cerības kausā, kuru pērn ieguva Rīgas "Dinamo", bet šogad - Omskas "Avangard". Latvijas klubs šosezon Gagarina kausā netika tālāk par pirmo kārtu.