29.09.2016. 10:00
Par otru Pasaules kausa finālisti kļuva Argentīnas telpu futbola izlase, kas Kolumbijā notiekošajā finālturnīrā sakāva Portugāles valstsvienību (5:2). Gluži kā Krievijai, arī Argentīnai tas būs pirmais Pasaules kausa fināls izlases vēsturē.

Argentīna rezultātu atklāja piektajā minūtē, kad pēc tālas piespēles lieliskus vārtus guva Kristians Borruto, kurš uztvēra bumbu, pārmeta to pāri vārtsargam un vēl pielaboja ar galvu tukšā cietoksnī, pats pēc tam apgāzdams portugāļu vārtus (1:0). Portugālei izdevās pēc četrām minūtēm panākt izlīdzinājumu, kad pie tālā vārtu staba piespēli noslēdza Rē (1:1).

Neskatoties uz daudziem portugāļu izveidotiem momentiem, pirmajā puslaikā Argentīnai izdevās faktiski izšķirt cīņas likteni. 11. minūtē Argentīna īstajā brīdī mainīja malu, kur pilnīgi viens bija palicis Damjans Stacone (2:1), 51 sekundi vēlāk tālsitienu pie tālā vārtu staba ar krūtīm pielaboja Alamiro Vaporaki (3:1), bet vēl pēc 47 sekundēm Alans Brandi sodīja pretiniekus par bumbas zaudēšanu pie sava soda laukuma (4:1).

Portugāle centās glābt spēli un spēlēja ar pieciem laukuma spēlētājiem, bet 36. minūtē dienvidamerikāņi guva jau piektos vārtus – Leandro Kucolīno no distances trāpīja apakšējā stūrī (5:1). Pēc pusotras minūtes Tjagu Britu, iesitot atlēkušo bumbu, vienus vārtus atguva (2:5), tomēr glābt maču jau bija par vēlu.

Portugāle piedzīvoja pirmo zaudējumu finālturnīrā, bet Argentīna turpina spēlēt bez neveiksmēm. Grupā tika izcīnīta pirmā vieta – uzvaras pār Kazahstānu (1:0) un Zālamana salām (7:3), kā arī neizšķirts pret Kostariku (2:2) -, bet izslēgšanas spēlēs argentīnieši iepriekš pieveica Ukrainu (1:0, pagarinājumā) un Ēģipti (5:0). Līdz šim labākais Argentīnas sasniegums Pasaules kausā bija ceturtā vieta pirms 12 gadiem.

Pasaules kausa noslēdzošie mači norisināsies 1. oktobrī. Vispirms plkst. 20:00 pēc Latvijas laika cīņā par bronzu tiksies Irāna un Portugāle, bet plkst. 22:30 notiks finālspēle starp Krieviju un Portugāli.

Spēle Rezultāts Vārtu guvēji
Irāna – Krievija 3:4 (1:1) Esmaeilpurs 17' Hasanzade 30' Džavids 40' – Liskovs 14' Abramovs 23' Šajahmetovs 30' Čiškala 40'
Argentīna – Portugāle 5:2 (4:1) Borruto 5' Stacone 11' Vaporaki 12' Brandi 13' Kucolīno 36' – Rē 9' Britu 37'