28.12.2013. 15:41
Sesto uzvaru "Aldara" Latvijas Basketbola līgas spēlēs izcīnīja "Turība", kas savā laukumā negaidīti apspēlēja vienu no turnīra līderēm "Jēkabpili" - 80:78. Uzvarētājiem rezultatīvākie bija Jānis Antrops un Mikus Sokolovs, kuri guva attiecīgi 35 un 24 punktus, bet viesiem 25 punkti Kamerona Randersa kontā.

Kamēr augstāk tabulā esošā "Jēkabpils" pēdējo trīs spēļu laikā piedzīvoja divus zaudējumus (60:68 pret "Barons kvartālu" un 80:85 pret "Valmieru"), "Turība" pēdējo četru maču laikā ir svinējusi trīs uzvaras un vienīgo zaudējumu atzinu tikai ar viena punkta starpību – 63:64 pret "Saldu". Abas komandas šosezon vienreiz jau bija tikušās savā starpā, un toreiz "Jēkabpils" savā laukumā uzvarēja ar 72:53.

Pirmā ceturtdaļa aizritēja līdzīgā cīņā bez liela pārsvara kādai no komandām, toties otrās ceturtdaļas sākumā "Turība" nepilnas pusotras minūtes laikā guva septiņus punktus pēc kārtas un panāca pirmo izrāvienu – 25:17. "Jēkabpils" gan samazināja deficītu līdz trīs punktiem (29:32), bet pirmā puslaika pēdējās trīsarpus minūtēs atkal dominēja mājinieki – 45:33. Pirmajā puslaikā uguņoja Jānis Antrops, kurš realizēja visus piecus tālmetienus (komandai - 7/11, 64%) un kopumā guva 25 punktus.

Cik ātri "Turība" ieguva solīdu pārsvaru, tikpat ātri tā to arī izsēja – pēc precīza Mārtiņa Kravčenko metiena "Jēkabpils" pusotru minūti līdz trešās ceturtdaļas beigām pārņēma vadību un ceturtdaļu noslēdza ar plus trīs (56:53). Pēdējā ceturtdaļā atkal ritēja cīņa punkts punktā, nevienai vienībai neaizmūkot tālāk par četriem punktiem. Pamatlaika pēdējā minūte sākās ar neizšķirtu rezultātu 72:72, bet pēc tam Jānis Antrops un Mikus Sokolovs iemeta sešus soda metienus no sešiem (78:72). Viesi pēdējo astoņu sekunžu laikā vēl trāpīja divus tālmetienus, taču starp tiem vēl divus soda metienus realizēja Antrops - 80:78.

"Turība" ar sešām uzvarām un 11 zaudējumiem turnīra tabulā saglabā devīto vietu, savukārt "Jēkabpils" ar 12 uzvarām un pieciem zaudējumiem noslīdēja uz ceturto pozīciju. Nākamo spēli abas komandas aizvadīs astotajā janvārī, kad atkal savā starpā tiksies Mārupē.

Turība – Jēkabpils 80:78 (18:17, 27:16, 8:23, 27:22)Turība: Antrops 35 (3p. - 5/7), Sokolovs 24 (7rp, 4kļ), Sīpoliņš 9, Rudmiezis 7, Mičulis 2, Vīņauds 2, Endzels 1, Adiņš.Jēkabpils: Randerss 25 (3p. - 6/8), Kravčenko 15, Aleksejevs 12 (13ab), Hlebovickis 9 (11ab), Pozņaks 9 (9ab), Virsis 5, Sirsniņš 3, Leja.

Izmantotie resursi:Latvijas Basketbola savienība