29.05.2013. 14:23

„Redzot rezultātus, izskatās, ka turnīrs bijis pietiekami vienkāršs. Septiņās turnīra spēlēs tika zaudēts tikai viens sets, kas ir tiešām apsveicami,” par Aleksandra Samoilova un Jāņa Šmēdiņa paveikto FIVB „Grand Slam” turnīrā Argentīnā izsakās pludmales volejbola dueta viens no treneriem Andris Šmēdiņš.

Jau vēstīts, ka turnīrā Argentīnā Latvijas pludmales volejbola duets Samoilovs / Šmēdiņš zaudēja tikai vienā setā, izcīnot zelta godalgas. Pēc triumfa portāls Sportacentrs.com uz īsu sarunu aicināja komandas vienu no treneriem Andri Šmēdiņu.

Kas sakāms par turnīru kopumā?Turnīra laikā bija arī smagi brīži, kad likās, ka sets jau būs jāzaudē, taču viņi paši prata saņemties un pagriezt spēli sev par labu. Priecē tieši abu sniegums spēļu galotnēs, tā ir ļoti svarīga komandas īpašība. Ir daudzas komandas, kuras prot spēlēt, bet galotnēs lielākoties zaudē. Apakšgrupa bija pietiekami viegla, kas veiksmīgi tika izmantots, lai iespēlētos. Esam mācījušies no kļūdām. Pirmajā sezonas turnīrā pret vāciešiem abi izgāja laukumā kā uzvarētāji, bet zaudēja. Tagad pret tiem pašiem vāciešiem viņi izgāja laukumā krietni gatavāki.

Kurš bija kritiskākais brīdis turnīrā?Domāju, ka pret austriešiem, kad otrajā setā mūsējie bija nonākuši iedzinējos ar 19:20. Pats šo spēli neredzēju, bet brīdī, kad viņi panāca līdzsvaru, es uzreiz pateicu, ka viss būs labi, biju par to pārliecināts. Arī ar Pedro un Bruno (Brazīlijas duets) negāja viegli. Pirmajā turnīrā pret viņiem nospēlējām nedaudz nepareizi, spēlējot tikai uz vienu cilvēku. Pēc tā izdarījām pareizos secinājumus.

Kā Saša un Jānis dala lomas, spēlējot blokā un aizsardzībā?Tā arī spēlēsim. Ja viens nevarēs noķert blokā, tad šajā pozīcijā spēlēs otrs. Viss būs atkarīgs no katra konkrētā pretinieka. Ja mums ir variācijas iespējas, kāpēc to neizmantot.

Izskatījās, ka viens n galvenajiem uzdevumiem ir arī agresīva serve.Jā. Spēles ievadā, kamēr ir svaigums, ir jāservē. Vēlāk gan abi pamēģināja planējošo servi, un arī tās nesa punktus. Jāskatās pēc pašsajūtas, taču abi var uzservēt lēcienā, kas arī tiks darīts. Arī šajā ziņā mums ir variācijas iespējas.

Kas pietrūkst Tomam ar Ruslanu?Neesmu redzējis tik daudz spēļu kā gribētos, tāpēc nevaru izdarīt nekādus secinājumus. Kad būšu kaut ko vairāk apskatījis, tad arī varēšu izdarīt secinājumus. Šobrīd visu varu vērtēt tikai no runām, bet tām es neticu, spēles jāredz pašam. Tik bumbas, cik Toms paceļ aizsardzībā, nevar pacelt neviens cits, bet, ja tajā brīdī bloķētājs mūk nost no tīkla, tad laikam cēliens bijis par tālu. Laikam! Varu atkārtoties, ka nekādus secinājumus neizdarīšu pirms nebūšu vairāk maču redzējis klātienē. Sāksim braukāt pa Eiropas posmiem, tad pastāstīšu arī ko vairāk.

Uz Eiropas posmiem ir plāns braukāt līdzi?Jā, pārmaiņus (ar Genādiju Samoilovu) brauksim.

Kā treneri dala pienākumus?Turnīru laikā Gena aprunājas ar Sašu, es ar Jāni. Paši arī ir pietiekami zinoši un pieredzējuši. Šajā turnīrā mums izdevās viņiem palīdzēt ievērojami.

Pasaules čempionātā Latvijai šobrīd ir tikai divas vietas. Būs arī trešā?Ir vēl turnīrs, kur var iekrāt punktus, nodrošinot trešo vietu. Jau pēc Argentīnas pozīcijas uzlabosies, domāju, ka arī Bādenē varam nostartēt veiksmīgi, tāpēc uz turieni arī braucam ar divām komandām.

Kā kopumā izskatās spēlētāju rotācijas citu valstu kontekstā?Domāju, ka tās nākušas par labu. Ja paskatāmies Argentīnas turnīru, tad redzam, ka labāko četriniekā bija trīs jauni pāri. Jaunajām komandām ir pilnīgi cita motivācija, viņi vēlas sevi apliecināt. Vecajos pāros esmu novērojis zināmu rutīnu.

Pats bijāt gaidījis tik ātru „sprādzienu”? Sezonas sākums, un jau pirmā uzvara „Grand Slam” turnīrā.Jā, bijām gatavi. Ziemā esam paveikuši lielu darbu, kas tagad nes augļus. Jā, iespējams, necerēju uzreiz uz pirmo vietu, bet par medaļām bija jācīnās.

Latvijas In-line hokeja federācija Uzvaras prospekts 17-14, Baloži, Ķekavas n., LV-2128
Trubeckojs Andrejs Trubeckojs AndrejsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa