01.02.2015. 10:25
Aldaris Latvijas Basketbola līgas čempionātā BK „Ventspils” nostiprinājās līderpozīcijās ar uzvaru pār „Barons/LDz” (73:65), bet BK „Valmiera” saasināja intrigu cīņā par 6.vietu, izbraukumā ar 78:72 pārspējot BK „Jēkabpils” vienību. Svētdien, 1.februārī, plkst.16 „Liepāja/Triobet” – „Jūrmala/Fēnikss” (sportacentrs.com tiešraide). Līdzjutējiem būs iespēja piedalīties Aldaris LBL tradicionālajā akcija: „Trāpi un brauc”, kuras galvenā balva – jauns automobilis „Škoda Fabia”.

„Liepāja/Triobet” (15-4) – „Jūrmala/Fēnikss” (14-5)

Mājinieku uzvaras gadījumā "Liepāja/Triobet" nostiprināsies otrajā pozīcijā, bet trešajā izvirzīsies "VEF Rīga". Jūrmalnieku panākums tabulu no otrās līdz ceturtajai vietai saspiedīs vēl ciešāku.līd

Liepājnieki tikko godam nospēlēja ar „VEF Rīga”. Ceturtajai ceturtdaļai spēka (varbūt arī pacietības) gan pietrūka (87:95), tomēr aritmētika liecina, ka kurzemnieku izredzes uz otro vietu joprojām ir labākas, nekā rīdziniekiem – tikai steidzami jāatgriežas uz panākumu takas. Papildus stimuls svētdienas spēlē – atmiņas par gadumijas priekšvakarā savā laukumā piedzīvoto neveiksmi cīņā ar jūrmalniekiem (67:73), kas uz laiku lika atstāt iesildīto vicelīderu pozīciju. Uzmanības centrā – snaiperis Mareks Jurevičus (vidēji spēlē 14,4) un Lauris Blaus (13,8 un 7,2 atlēkušās).

„Jūrmala/Fēnikss” ar uzvaru pār „Jelgavu” (79:74) pārtrauca divu zaudējumu minisēriju, tomēr spēles saturs nelikvidēja visas šaubas par komandas un atsevišķu spēlētāju sportisko formu. Pirms mēneša iepriekšējā spēlē Liepājā jūrmalniekus uz priekšu pamatīgi pavilka komandas kapteinis Edgars Jeromanovs (sezonā vidēji spēlē 8,1 +4,2 rezultatīvās piespēles). Vai līdzīgs varonis atradīsies arī šoreiz? Rezultatīvākā spēlētāja godā joprojām Mārtiņš Laksa (14,4).

 

Sezonas pirmajās spēlēs uzvaras svinējuši viesi. „Taurenītī” liepājnieki uzvarēja ar 66:61, LOC zālē „Jūrmala/Fēnikss” revanšējās ar 73:67.

BK „Ventspils” (11-1) – „Barons/LDz” (11-10) 73:65

Sākot no 3.minūtes BK „Ventspils” turējās vadībā , tomēr 3-10 punktu pārsvaru par ļoti komfortablu nevarēja nosaukt. Aizvien labāk jaunajā kolektīvā iejūtas Kristaps Janičenoks (14 punktu). Kopumā bijusi laba metienu precizitāte no spēles (divpunktnieki 17/35, trīspunktnieki 10/20), toties, ja var ticēt statistikai, pie pretinieku groza čempioni neizcīnīja nevienu(!) bumbu un kopumā piedzīvoja sagrāvi cīņā pie groziem (23-47).

„Barons/LDz” brīnumus nesastrādāja, tomēr deva vēl vienu signālu, ka, šādi turpinot, sezonas beigās negriezīs ceļu nevienam favorītam. Līderu lokam pievienojas  Kaspars Cipruss – 14 punktu un 11 atlēkušās.

BK „Jēkabpils” (10-11) – BK „Valmiera” (7-14) 72:78

Aizraujošs cīniņš 40 minūšu garumā, par kura iznākumu bez valmieriešiem priecājas arī BK „Jelgava” basketbolisti – īstā cīņa par sesto vietu vēl tikai sākas.

„Jēkabpils” sastāvā Dovids Rediks debitēja ar 19 punktiem, „Valmieras” sastāvā tikpat rezultatīvs bija viņa tautietis Vītenis Čižausks, kuram ar 16 punktiem palīdzēja Mārtiņš Vīņauds. Izšķirošo pārsvaru viesiem nodrošināja precīzākie trīspunktnieki (6/22 pret 10/22).

Seko un uzzini pirmais:Daugavpils Ledus sporta skola Stacijas 45a, Daugavpils, LV-5401
Titova Jeļena Aerobika, Sporta dejas, Akrabatiskajs Rok-n-Rols
FTA
Reģistrēties