25.02.2015. 21:32
Pirmā šīs kārtas spēle risinājās 21.februārī, Olimpiskajā sporta centrā, kur savā starpā tikās „Garāža” un „Rīnūži Rīga”. Turnīra tabulā komandas atradās attiecīgi trešajā un piektajā vietā, tāpēc šajā spēlē punkti bija vajadzīgi abām komandām.

Spēli aktīvi sāka „Rīnūži Rīga”, kuri jau spēles otrajā minūtē atklāja rezultātu. Puslaika vidū Artjoms Naruševics ar specīgu sitienu zem vārtu pārliktņa dubultoja „Rīnūži Rīga” pārsvaru, tomēr „Garāža” jau pēc minūtes aizskrienot pretuzbrukumā samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, pateicoties Kristapa Vaboļa precīzajam sitienam. Vairāk vārti pirmajā puslaikā netika gūti un komandas devās atpūtā pie rezultāta 2-1 par labu „Rīnūži Rīga”.Otrā puslaika sākumā iniciatīva pārgāja pie „Garāža” komandas, kuri izveidoja dažas labas vārtu gūšanas iespējas, bet tomēr neprata tas realizēt. „Rīnūži Rīga” spēlējot uz pretuzbrukumiem, spēles 24.minūtē izveidoja divus momentus un gūstot divus vārtus, panāca komfortablu rezultātu 4-1.Spēles beigu daļā komandas divas reizes apmainījās ar vārtu guvumiem, kā rezultātā „Rīnūži Rīga” izcīnīja uzvaru ar rezultātu 6-3. Šī uzvara atstāj „Rīnūži Rīga” labas iespējas cīņā par 1.līgas čempiona titulu ar” SFS/Sportima” komandu(Ošukalns/R spēlē ārpus konkurences).

FC „Nikers” negaidīti pārspēj SFS „Sportima”

Kuldīgā FC „Nikers” uzņēma čempionāta vicelīderus „SFS/Sportima” komandu no Rīgas.Mača rezultātu atklāja mājinieki, pateicoties Dāvja Fjodorova vārtiem. Pēc paris minūtēm mājinieku pārsvaru dubultoja Kaspars Rasmanis. „SFS/Sportima” vienus vārtus uzreiz atguva, tomēr „Nikers” līdz puslaika beigām guva četrus bezatbildes vārtus, noslēdzoties pirmajam puslaikam ar rezultātu 6-1.Otrajā puslaikā dominēja viesi, kuri jau pirmajā minūtē guva vārtus. „SFS/Sportima” ļoti daudz uzbruka, un pakāpeniski apslāpēja „Nikers” pārsvaru, spēles 35.minūtē samazinot rezultātu līdz 4-6. Nākamos vārtus viesi guva tikai spēles pēdēja minūtē, tie izrādījās pēdējie vārti šajā mača. „Nikers” noturēja minimālu pārsvaru un svinēja uzvaru ar rezultātu 6-5. Zaudētāju rindās ar „hattrick” izcēlies Ingus Makovskis.Šī mača iznākums ļāva „Nikers” izvirzīties vadībā cīņā par trešo vietu, turpretī „SFS/Sportima” komandu , pēc šī zaudējuma, turnīra tabulā panāca „Rīnūži Rīga”, tādējadi saasinot cīņu par čempionu titulu.

„Rēzekne” uzvar „FREE”

22. februārī, Rīgas olimpiskajā centrā turpinājās 1.līgas čempionāts un dienas pirmajā spēlē savā starpā tikās „FREE” un TFK „Rēzekne”.Spēles rezultātu jau savā pirmajā uzbrukumā atklāja „FREE”, kad precīzi sita komandas uzbrukuma līderis Mihails Ņikiforovs. Viesi, daudz kontrolējot bumbu, ilgi nevarēja uzlauzt „FREE” aizsardzību. Tomēr puslaika vidū „FREE” salūza un viesi divu minūšu laikā apgrieza visu kājām gaisā, gūstot trīs vārtus. „Rēzekne” turpināja uzbrukt, kā rezultātā 17.minūtē Dainis Sarkans panāca 4-1 par labu savai komandai. Viesi varēja gūt vēl vienus vārtus, nopelnot 10 m soda sitienu, tomēr tas palika nerealizēts.Otrā puslaika sākumā Arvils Barkans panāca 5-1 par labu „Rēzekne”, tomēr „FREE” spēlētāja Igora Kapustina divi vārti atjaunoja mača intrigu. Uz laukuma risinājās līdzīga cīņa, tomēr spēles 32.minūtē Sergejs Prokopkins ļāva uzelpot savai komandai, gūstot savus trešos vārtus šajā spēlē. Vienu minūti līdz mača beigām Prokopkins guva savas komandas septītos vārtus, un „Rēzekne” svinēja uzvaru ar rezultātu 7-3. Šī uzvara ļauj TFK „Rēzekne” vēl teorētiski pacīnīties par trešo vietu čempionāta kopvērtējumā.

„DSV Transport” neticami izglābjās un uzvar

Nākamie laukumā devās „DSV Transport” un „TUC” komandas. Pirmā apļa spēlē „DSV Transport” esot iedzinējos pēc pirmā puslaika ar 0-1, otrajā puslaikā spēja lauzt spēles gaitu, gūstot septiņus bezatbildes vārtus un izcīnot uzvaru ar rezultātu 7-1.Spēle sākās līdzīgā cīņā, uzbrukot gan vienai, gan otrai komandai. Komandas spēlēja ļoti organizēti aizsardzībā, kā rezultātā pirmie vārti tika gūti tikai spēlēs 14.minūtē. „TUC” izspēlēja standartsituāciju un pēc Artūra Ēdolfa atvairītā sitiena bumba atleca pie Igora Krilova, kuram vajadzēja tikai pielikt kāju.„DSV Transport” ļoti centīgi uzbruka un nevēlējas aiziet pārtraukumā iedzinēju lomā, kā rezultātā „TUC” aizskrēja pretuzbrukumā un dubultoja savu pārsvaru. Jaatzīst, ka tas tika izdarīts ar pretinieku palīdzību, kad bumbu savos vārtos raidīja „DSV Transport” spēlētājs Imants Kalašnikovs. „DSV Transport” glābšanas misiju sāka Eduards Borisevičs, kurš pēc Igora Krilova sitiena, liekoties neticamā veidā izsita bumbu no pašas vārtu līnijas, bet pēc minūtes pēc Vitālija Laužela piespēles no standartsituācijas ar galvu pārspēja „TUC” vārtsargu, dodot cerību savai komandai.Četras minūtes līdz spēles beigām „DSV Transport” pārgāja uz spēli ar pieciem laukuma spēlētājiem. Tuvojoties spēles beigām „TUC” sāka pieļaut kļūdas savā aizsardzības zonā, atstājot brīvus spēlētājus. Nepiesegts tika atstāts Vitālijs Laužels, kurš minūti līdz mača beigām izlīdzināja rezultātu. „DSV Transport” turpināja spēli ar pieciem laukuma spēlētājiem, ejot uz visu „banku”. Tas attaisnojās , kad atkal nepiesegts vārtu tuvumā tika atstāts Vitālijs Laužels, kurš raidīja bumbu vārtu virziena un Juris Bleiders, divas sekundes līdz mača beigām, guva uzvaras vārtus savai komandai, ļaujot „DSV Transport” izcīnīt ļoti skaistu uzvaru. Uzvarētāju labā ar divām rezultatīvām piespēlēm un vārtu guvumu izcēlās Vitālijs Laužels.

Ošukalns izcīna kārtējo uzvaru

Kārtas noslēdzošajā spēlē „Rīgas Siltums” uzņēma čempionāta līdervienību „Ošukalns/R” komandu. „Siltumnieki” uz šo spēli bija ieradušies tikai sešu vīru sastāvā, turpretī viesiem bija praktiski optimālais sastāvs.Maču aktīvi sāka viesi, kuri pirmajās trijās minūtēs guva divus vārtus, bet pēc piecām minūtēm Aleksandrs Gospodarjovs panāca 3-0 par labu „Ošukalns/R”. Mājinieki pēc īsa brīža pēc Vadima Brižaņa tālsitiena samazināja rezultāta starpību līdz 1-3.Otrajā puslaika „Rīgas Siltums” pieslēdza saviem uzbrukumiem komandas vārtsargu. Vienā no epizodēm „Ošukalns” spēlētāji pārtvera bumbu un raidīja bumbu pāri visam laukumam, kura trāpija pa vārtu pārlikni un , kamēr „Rīgas Siltums” spēlētāji vēroja bumbas lidojumu, visveiklākais izrādījās „Ošukalns” uzbrucējs Pāvels Lavrentjevs, panākot 4-1 par labu viesiem. Puslaika vidū Maksims Universals panāca 2-4, tomēr spēles beigu daļā divi Oļega Penkovska vārti ļāva „Ošukalns/R” izcīnīt pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 6-2.„Ošukalns/R” joprojām ir vienīgā komanda, kas čempionāta ietvaros ne reizi nav sajutusi zaudējuma rūgtumu. Lai nosargātu pirmo vietu tabulā „Ošukalns/R” atlikušās četrās spēlēs ir jāizcīna tikai viens punkts.