02.12.2013. 20:26
"Labs spēļu kalendārs ir viens no svarīgākajiem izlases darba aspektiem. Pirmajā aplī visas spēles koncentrētas vairākos blokos divu mēnešu garumā. Ceru, ka Latvijas un Igaunijas čempionāta nākamajā aplī grafiks būs vēl piemērotāks komandas darbam," dienu pēc Eiropas čempionāta izlozes par jaunākajām aktualitātēm pastāstīja Latvijas U16 sieviešu basketbola izlases galvenais treneris Ainārs Čukste.

Kadetes uz pirmo oficiālo spēli pulcējās 3. novembrī, taču viņām bija nepieciešama tikai viena nedēļa, lai izcīnītu pirmo uzvaru. Devītajā novembrī U16 izlase izbraukumā pārspēja “AmEst Rapla” vienību ar rezultātu 65:48, turklāt trīs meitenes – Ivanda Hudjakova, Digna Strautmane un Sabīne Lipe – nopelnīja “double-double”.

Pirmajās septiņās Nordea līgas spēlēs treneri ir pārbaudījuši 19 spēlētājas. Visās reizēs laukumā bijušas tikai Laura Grabe un Santa Ruzgas, savukārt septiņas meitenes aizvadījušas no 1-3 spēlēm. Paplašinātajā kandidātu sarakstā ir 33 spēlētājas un viņu pārbaudīšana turpināsies visas sezonas garumā. Svētdien komanda uzzināja pretinieces Eiropas čempionātā. Latvijas meitenes D grupā spēlēs pret Franciju, Beļģiju un Slovākiju. Nākamajā kārtā iekļūs trīs labākās komandas.

"Pirmajā zarā – A un B grupās – ielozētas daudzas spēcīgas komandas, savukārt otrā pusē turnīra favorītu ir mazāk. Neatkarīgi no tā, mūsu pirmais uzdevums būs noturēties A divīzijā. Kad būsim to paveikuši, varēsim apspriest tālākus plānus un cīnīties par “Top 8”.

Francija uzskatāma par apakšgrupas favorīti. Ne francūzietes, ne Beļģijas un Slovākijas komandas pirms čempionāta, visticamāk, neredzēsim. Tas var notikt tikai gadījumā, ja radīsies iespēja aizbraukt uz kādu no pārbaudes turnīriem. Šobrīd vienīgās starptautiskās spēles paredzētas Baltijas jūras kausa izcīņā, kas janvāra sākumā notiks Tallinā.

Cenšamies izlases darbu organizēt pēc sabraukumu principa, spēlētājas kopā pulcējot uz vairākām dienām. Meitenes atbrauc, trenējas un nospēlē vairākas spēles. Viena no spēlēm pret “RSU/Merks” notika nedēļas vidū un šī iemesla dēļ nesaucu bērnus no Liepājas, Ventspils, Daugavpils. Lielāks ieguvums ir strādāt vairākas dienas pēc kārtas. Tādējādi tuvojamies apstākļiem Eiropas čempionātā, kur paredzētas trīs spēles trīs dienās.

Labs spēļu kalendārs ir viens no svarīgākajiem izlases darba aspektiem. Ceru, ka Latvijas un Igaunijas čempionāta nākamajā aplī grafiks būs vēl piemērotāks komandas darbam. Par nozīmīgu faktoru uzskatāma izlases spēlētāju ģeogrāfija. Spēlētājas izlasē ierodas no dažādām Latvijas pilsētām, tāpēc reizi nedēļā ierasties uz vienu treniņu nebūtu prāta darbs ne finansiāli, ne rēķinot ieguvumus pret ceļā patērēto laiku."

Latvijas U16 izlases kandidātes: Laura Grabe, Digna Strautmane, Katrīna Krūma, Marta Jančevska, Estere Zeltiņa, Linda Svenne, Anda Kuzmina, Santa Ruzgas, Rebeka Budļevska, Marianna Kļaviņa, Aleksa Gulbe, Luīze Šepte, Maija Gertsone, Sabīne Lipe, Elīna Ruperte, Megija Platača, Ivanda Hudjakova, Katrīna Kārkle, Janeta Rozentāle, Līga Kalniņa, Ieva Lauka, Agate Krieviņa, Anete Stūrmane, Anna Juška, Sindija Smirnova, Marija Ribakova, Anete Martinsone, Laura Gribuste, Emīlija Grava, Demija Pleša, Aija Pūsepa, Robina Jansone, Kristiāna Sprudzāne.A & B, SIA A & B, SIA Āne, Celtnieku 32, Cenu p., Ozolnieku n., LV-3043
Lapa Dmitrijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties