06.01.2016. 12:30
Uzvaras visās trijās spēlēs un pārliecinoši izcīnīta pirmā vieta Baltijas jūras kausa izcīņā – Latvijas U16 meiteņu izlase (2000.dzimšanas gads un jaunākas) Baltijas jūras kausa izcīņas turnīrā Tallinā apliecināja līderu statusu reģionā un iezīmēja gan individuālās, gan kolektīvās izaugsmes perspektīvas. Sezonas svarīgākais pārbaudījums būs Eiropas U16 čempionāts, kas no 6. līdz 14.augustam notiks Itālijas pilsētā Udinē (grupu izloze notiks 22.janvārī).

Latvijas U16 meiteņu izlases galvenais treneris Ainārs Čukste:

“Pirms turnīru biju piesardzīgs, vērtējot komandas gatavību, bet Tallinā aina bija labāka, nekā gaidīju. Varbūt daļēji “vainīgas” arī pretinieces, kuras nespēja sagādāt ļoti nopietnas problēmas. Taču izskatījās, ka dažas atpūtas dienas pēc intensīvajiem piecu dienu treniņiem bija gājušas labumā. Spēlētājas bija enerģiskas, komanda bija vadāma un organizējama.

Ar Zviedrijas un Igaunijas komandām, visdrīzāk, būtu nospēlējuši vēl labāk, ja potītes savainojuma dēļ no ierindas nebūtu izgājusi Alise Markova, kura bija viena no vērtīgākajām pirmajā mačā ar Somiju. Kopumā turnīra vērtīgākās spēlētājas balvu pilnīgi pelnīti saņēma Laura Meldere, kura saimniekoja soda laukumos. Vidēji spēlē 14,7 punkti un 13,3 atlēkušās bumbas runā pašas par sevi. Turklāt Laurai vēl ir tikai 14 gadu, un kadetu izlasē viņa varēs spēlēt arī nākamsezon.

Komandas spēles organizēšanā labu darbu paveica Jete Nulle, kuras ieguldījumu nevar vērtēt tikai pēc statistikas skaitļiem. Reizēm Jetei gribas nospēlēt skaistāk un efektīgāk, nekā prasa spēles loģika, un tas palielina kļūdu skaitu. Šai ziņā ir lielas iespējas progresēt, bet kopumā var just, ka Latvijas – Igaunijas sieviešu līgā iekrātā pieredze devusi lielāku pārliecību par sevi un uzlabojusi basketbola izpratni.

Turnīrs parādīja ne tikai labās lietas, bet arī trūkumus, taču labā ziņa ir tā, ka tie ir novēršami. Ir skaidrs, kas jādara – laika un darba jautājums.

Kopumā U16 izlases šāgada modelis izskatās cerīgi. Ir labi augumi, ir potenciāls uzlabot spēli. Noteikti varam interesantāk nospēlēt uzbrukumā.  Ir konkurence – U16 izlasei vasarā klāt nāks Māra Mote un Aleksa Gulbe, kuras Tallinā spēlēja U17 izlases sastāvā.

Latvijas – Igaunijas līgas spēlēs arī turpinājumā iesaistīšu plašāku spēlētāju loku. Patlaban jau iezīmējies izlases kodols, bet vairākas vietas sastāvā vēl brīvas. Arī spēlētājām, kuras var dot savu pienesumu īsās epizodēs, kvalitatīvi pildot konkrētus uzdevumus. Līdz Eiropas čempionātam vēl septiņi mēneši un šajā vecumā tas ir ļoti ilgs laiks, ko jāizmanto pēc iespējas lietderīgāk.”

U16 meiteņu izlases spēļu rezultāti un statistika: Sieviešu U16 izlase

Seko un uzzini pirmais:Solomins Aleksandrs Akadēmiskā airēšana, Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties