16.09.2015. 01:33
Latvijas valstsvienība Eiropas basketbola čempionāta ceturtdaļfinālā Lillē zaudēja Francijas komandai – 70:84 (25:21, 38:40, ) – un turpinās cīņu par 5.-8.vietu, kā arī vienu no trim ceļazīmēm uz olimpisko kvalifikācijas turnīru. “Mazajā pusfinālā” ceturtdien plkst.17 pēc Latvijas laika spēle ar Grieķijas izlasi, kas ceturtdaļfinālā ar 71:73 zaudēja Spānijas vienībai. Uzvarētāji ieņems 5. vai 6.vietu noslēguma klasifikācijā (spēle par 5.vietu nav paredzēta), zaudētāji piektdien plkst.19:30 cīnīsies par 7.vietu un pēdējo ceļazīmi uz olimpisko kvalifikāciju.

“Laba spēle, nenokaram galvas un nākamajā mačā esam vēl agresīvāki un koncentrētāki.

Zinājām, ar ko spēlējām un no pirmās minūtes bijām gatavi cīņai. Neraustījāmies uzbrukumā, labi darbojāmies aizsardzībā, ierobežojot pretinieku individuāli ļoti meistarīgos spēlētājus.

Zinājām, ka ar frančiem nevaram sacensties “pareizā” basketbolā, tāpēc izmantojām dažādas jauktās aizsardzības formas, vairākkārt piespiežot pretiniekus izdarīt nesagatavotus metienus vai pat pārtērēt uzbrukuma limitu. Savukārt paši piespiedām pretiniekus strādāt aizsardzībā un jau 15.minūtē piespiedām viņus sākt mainīties, ko diemžēl nespējām īsti izmantot.

Viss bija kārtībā, līdz otrās ceturtdaļas beigās Tonijs Pārkeras paņēma bumbu un vairākas reizes iesvieda mūsu grozā, atgādinādams par savu unikālo meistarību un daudzajiem tituliem. Viņa deviņi pēc kārtas gūtie punkti palīdzēja Francijas komandai atgūt vadību un vēl pirms pārtraukuma sajust spēles garšu.

Otrā puslaika pirmajās piecās minūtēs bijām ārpus spēles. Iespējams, kaut kādu iemeslu dēļ nebijām īsti gatavi tik agresīvam basketbolam. Vairākkārt neizmantojām metienus no labām pozīcijām groza tuvumā. Neiedzinām bumbu grozā “ar gaļu”.  Šīs neveiksmes izsita no ritma, aizsardzībā zaudējām koncentrēšanos un ļāvām iemest pretiniekiem vairākus vieglos punktus. Tā franči panāca 10-12 punktu pārsvaru, ko pret tik pieredzējušu komandu šādā gaisotnē atspēlēt bija ļoti grūti.

Nepadevāmies, centāmies būt agresīvi aizsardzībā, cerot, ka pretinieki varbūt sāks kļūdīties soda metienos. Savu reizi izdevās pārķert bumbu, taču Francijas spēlētāji apliecināja savu klasi, neļaujot mums atjaunot intrigu.

Šī spēle bija lieliska skola visiem mūsu spēlētājiem. Arī Haraldam Kārlim un Kasparam Vecvagaram, kuriem devu iespēju vismaz īsu brīdi uzspēlēt šādā gaisotnē.  Esmu pārliecināts, ka šī pieredze noderēs ar uzviju. Šodien Francijas komanda bija labāka un pelnīti uzvarēja.

Taču mums nav jānokar galvas un jānododas nevajadzīgiem pārdzīvojumiem. Priekšā cīņa ar Grieķijas izlasi. Arī ļoti pieredzējušu komandu, kuru pirms čempionātu pieskaitīju galvenajiem favorītiem. Atpūtīsimies un būsim gatavi.”

Kristaps Janičenoks:

“Tik liela skatītāju skaita priekšā vēl nebija iznācis spēlēt. Gaisotne zālē bija vienreizēja, bet ne jau publikas atbalsts Francijas komandai izšķīra spēles iznākumu.

Pirmajā puslaikā nocīnījāmies kā līdzīgs ar līdzīgu. Zinājām, ka otrajā puslaikā Francijas komanda kļūs vēl agresīvāka, tomēr laikam neizdarījām pietiekami daudz, lai dotu viņiem pretsparu. Kaut kas mūsu spēlē pajuka. Kas? Nezinu – varbūt treneris zinās... Katrā ziņā Francijas 10:0 izrāviens otrā puslaika sākumā izšķīra spēles likteni, jo pret favorītiem viņu laukumā atspēlēties ir tikpat kā neiespējami. Izdarīsim secinājumus un cīnīsimies tālāk.”

EuroBasket2015 ceturtdaļfinālā:

Otrdien, 15.septembrī: Grieķija - Spānija 71:73, Francija - Latvija 84:60;

Trešdien, 16.septembrī: 19:30 Čehija - Serbija, 22:00 Itālija - Lietuva

Pusfinālā par 1.-4. un 5.-8.vietu

17.septembrī: 22:00 Francija - Spānija; 17:00 Grieķija - Latvija.  3.-4.pāra zaudētāji

18.septembrī: 3.-4.pāra uzvarētāji

Finālspēles

18.septembrī: par 7.vietu

20.septembrī: par 1. un 3.vietu

Čempioni un vicečempioni kvalificējas Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, 3.-7.vietas ieguvēji - olimpiskajam kvalifikācijas turnīram.

Valstsvienības statistika un kalendārs: Vīriešu izlase

Katram spēlētājam pēdējās ailēs minēts valstsvienības sastāvā aizvadīto spēļu un gūto punktu skaits, spēles un punkti oficiālajos FIBA turnīros, līdzdalība Eiropas čempionātu finālturnīros