28.05.2012. 17:13
Latvijas otrā izlase Ķīnas turnejas pēdējā spēlē galotnē piekāpās Nīderlandes otrajai izlasei - 77:80 (17:20, 33:35, 52:50). Visā turnejā deviņās spēlēs latvieši izcīnīja trīs uzvaras. Galvenais treneris Ainars Bagatskis uzsver, ka vairāki spēlētāji no šā sastāva tiks uzaicināti uz valstsvienības treniņiem, gatavojoties Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīram.

Valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis:

"11 dienās esam aizvadījuši deviņas spēles. Cīņasspars saglabājies, bet emociju baterijas izlādētas. Ja būtu uzmanīgāk nospēlējuši otro ceturtdaļu, būtu nodrošinājuši uzvaru jau pirmajā puslaikā. Taču savas iespējas neizmantojām, cīņa turpinājās punkts punktā un galotnē veiksmīgāki bija pretinieki.

Pēdējā minūte vairākas reizes tīšām sitām sodus, lai neļautu nīderlandiešiem mest tālos, kas viņiem ceturtajā ceturtdaļā izdevās ļoti precīzi. 10 sekundes pirms spēles beigām pie mīnus 1 mums bija bumba, diemžēl metiens nebija sekmīgs. Visā turneja aizvadījām piecas saspringtas galotnes, no kurām uzvarējām divās. Bilance varēja būt labāka, taču šāda pieredze spēlētājiem būs ļoti noderīga turpmāk.

Esam atstājuši labu iespaidu par Latvijas basketbolu, nodibinājuši jaunus kontaktus, kurus vajadzēs prast izmantot. Turneja bijusi ļoti noderīga arī visiem spēlētājiem. Esmu sasniedzis galveno mērķi - pārbaudīti vairāki spēlētāji, kuri tuvākajā laikā varētu palīdzēt valstsvienībai. Daži Ķīnas braucēji noteikti tiks aicināti uz treniņnometni. Uzvārdus publiski nosaukšu pēc dažām dienām, vispirms izrunāšos ar pašiem spēlētājiem un treneriem."

Latvijas komandas sastāvā ar Nīderlandes otro izlasi spēlēja un punktus guva: Kristers Zeidaks 17, Žanis Peiners 15, Pāvels Pastušeņa 14, Kaspars Vecvagars 9, Oskars Virsis 9, Toms Leiteris 4, Oto Ošenieks 4,  Māris Ziediņš 3, Mārcis Vītols 2, Edgars Štelmahers, Edvards Bagatskis. Slimības dēļ espēlēja Ingus Jakovičs.

No 18. līdz 28.maijam Latvijas otrā izlase valstsvienības galvenā trenera Ainara Bagatska vadībā piedalījās triju pārbaudes turnīru seriālā Šanhajā (bilance 1-2), Vujangā (1-2) un Vandžou (1-2). Latvijas komandas sastāvā iekļauti jaunatnes izlašu kandidāti, kā arī gados jauni spēlētāji no LBL klubiem un ASV augstskolām. Visus Latvijas komandas ceļa un dzīvošanas izdevumus sedz uzaicinātāji – Ķīnas Basketbola federācija.