01.06.2013. 18:44
 Latvijas sieviešu valstsvienība Četru nāciju turnīrā Zviedrijas pilsētā Sēderteljē otrajā spēlē pārspēja Turcijas U20 komandu – 62:52 (16:14, 37:24, 48:37). Svētdien latvietes spēlēs ar Lielbritānijas vienību, kas būs latviešu sāncenses arī Eiropas čempionāta grupas turnīra otrajā spēlē 16.jūnijā.

Latvijas sieviešu valstsvienības galvenais treneris Aigars Nerips:

„Turciju Sēderteljē pārstāv U20 izlase. Centri ir tikpat iespaidīgi, cik pamatsastāvam, tiesa, meistarības vēl nav tik daudz.

Pirmajās divās ceturtdaļās ar labu aizsardzību nodrošinājām diezgan komfortablu pārsvaru. Pārķērām bumbu, aizskrējām ātrajos uzbrukumos. Plusi būtu vēl lielāki, diemžēl šodien nevarējām lepoties ar tālmetienu precizitāti. Bija daudz metienu no brīvām pozīcijām, bet – 3/19... Šajā elementā var būt tikai progress.

Otrajā puslaikā pārsvaru vairs nepalielinājām, bet, tiklīdz turcietes pienāca tuvāk, uzreiz izdevās palielināt apgriezienus un atkal atrauties drošā attālumā. Izdevās noķert uzreiz divus zaķus – neļaut pretiniecēm radīt intrigu un ļaut uzspēlēt arī spēlētājām, kuras līdz šim laukumā tikušas retāk. Šai ziņā nekādu īpašu pārsteigumu gan nebija.

Salīdzinot ar pirmo spēli, labāk darbojās Elīna Babkina. Tas neizpaudās gūtajos punktos, bet ieguldījums komandas spēles organizēšanā un aizsardzībā bija lielāks. Komandas interesēs vairāk darbojās arī Anda Eibele.

Tā kā tālmetieni nesekmējās, vairāk centāmies spēlēt uz groza apakšu, un centra spēlētāju rezultativitāte šoreiz iepriecināja.

Rīt ar Lielbritānijas izlasi cīnīsimies par uzvar, taču neizmantosim pilnīgi visus trumpjus. Iespējams, ļausim atpūsties pirmajos mačos daudz un labi spēlējušajai Kristīnei Kārkliņai, kā arī Lienei Jansonei, kurai mazliet vēl traucē savainojuma sekas. Lēmumu par sastāvu gan pieņemšu tikai svētdien pēc rīta treniņa.”