18.09.2016. 19:09
Ar izcīnītu uzvaru pasaules čempionāta pēdējo posmu blakusvāģu motokrosā noslēgusi Bena Adrijensena un Laura Daidera ekipāža, kas līdz ar to nodrošinājusi otro vietu sezonas kopvērtējumā. Tikmēr par 2016. gada čempioniem kronēti Jans Hendrikss un Bens van den Bogārts.

Pirmajā braucienā šodien Rudersbergas trasē uzvaru guva Etjēns Bakss/Robijs Bakss, otro vietu izcīnīja Bens Adrijensens/Lauris Daiders, kamēr Jans Hendrikss/Bens van den Bogārts ierindojās trešajā vietā, jau tobrīd garantējot pirmo vietu sezonas kopvērtējumā. Adrijensena ekipāža, kas pirms šī posma ieņēma trešo vietu, teorētiski vēl pretendēja uz titulu, taču tādā gadījumā būtu jāuzvar abos braucienos, kamēr Hendrikss nedrīkstētu izcīnīt nevienu punktu.

Neveiksmīgs pirmais brauciens Marvina Valučenes/Haralda Kurpnieka, kā arī Igora Rodionova/Kaspara Stupeļa ekipāžai, kurām 25. un 26. vieta.

Otro braucienu uzvarētāju godā noslēdza Adrijensens/Daiders, aiz sevis atstājot Tomasu Čermaku/Ondreju Čermaku, kamēr Hendrikss/Van den Bogārts arī šoreiz bija trešie. Ar piekto rezultātu sacīkstes noslēdza Rodionovs/Stupelis, kamēr Vanlučenem/Kurpniekam atkal neveiksme un 26. vieta.

Posmā uzvarēja Adrijensens un Daiders, aiz viņiem palika Čermaku ekipāža, kamēr pasaules čempioni Hendrikss un Van den Bogārts Vācijas "Grand Prix" pabeidza trešajā vietā. Rodionovs/Stupelis pēc ļoti labā otrā brauciena summā ieņēma 13. vietu.

Adrijensens/Daiders, kuri pilota lauztās rokas dēļ nevarēja startēt Šveices posmā, sezonu pabeiguši vicečempionu lomā. Vanlučenem/Kurpniekam neveiksmīgais pēdējais posms liedza pasaules čempionātu noslēgt vadošajā desmitniekā, un viņi palika 11. vietā. Kristofs Santermanss/Elvijs Mucenieks, kuri kantētāja traumas dēļ izlaiduši vairākus posmus, kopvērtējumā ieņem 15. vietu.