02.07.2014. 17:21
Jau rītvakar debijas spēli UEFA Eiropas līgas pirmajā kvalifikācijas kārtā aizvadīs Rīgas "Daugava", kas izbraukumā viesosies pie Skotijas trešā spēcīgākā kluba "Aberdeen". Pretinieki Eirokausos atgriezīsies pēc piecu gadu pārtraukuma un vismaz vārdos atzīst, ka nopietni gatavojas gaidāmajai cīņai un atrodas labā sportiskajā formā.

"Daudz cilvēku ir sacījuši, ka mums pārāk agri sāksies oficiālās spēles un ka tas varētu būt negatīvs faktors, taču futbolisti, aizvadījuši vairākas pārbaudes spēles, ir izsalkuši pēc pirmā īstā mača," sacīja Aberdīnas kluba galvenais treneris Dereks Makinness. "Esam pārliecināti, ka spēlētāji ir atgriezušies labā stāvoklī – rezultāti pārbaudes spēlēs to pierāda. Viņu enerģijas līmenis kā treniņos, tā spēlēs ir bijis ļoti labs. Tāpat kā viņu attieksme pret darbu un pārbaužu rezultāti. Tāpēc domāju, ka esam sasnieguši punktu, kurā puišiem ir jāaizvada oficiālas spēles."

"Esam labi informēti par Rīgas "Daugavu". Esam pazīstami ar shēmu, ar kādu tā spēlē. Tā nav shēma, ar kādu pēdējos gados spēlētu pārāk daudz Skotijas komandu, bet tā ir shēma, kurā Rīgas "Daugava", šķiet, jūtas komfortabli," Makinness turpināja. "Esam paveikuši mājas darbu un esam pietiekami labi iepazinuši pretinieku spēlētājus. Mūsu futbolisti zinās to, kas viņiem ir jāzina. Lai cik daudz arī nevajadzētu gatavoties un studēt pretiniekus, domāju, ka galvenais, kas izšķirs to, vai tiksim tālāk, būs mūsu pašu sniegums. Mums ir jākoncentrējas, un cerams, ka parādīsim tādu sniegumu, uz kādu esam spējīgi. Ja mēs to izdarīsim, tad šai komandai radīsim problēmas."

"Galvenais treneris ir vērojis pretiniekus. Mums ir video analīze, tāpēc šajā futbola klubā neko neuztveram vieglprātīgi. Viss tiek darīts noteiktā līmenī, un mums ir jāiziet laukumā un jāspēlē attiecīgā līmenī," sacīja 35 gadus vecais pussargs Barijs Robsons. "Aberdeen" līdz rītvakara mačam ir paguvusi aizvadīt trīs pārbaudes spēles. 21. jūnijā skoti cīnījās neizšķirti ar Īrijas klubu "St. Patricks" (2:2), 25. jūnijā ar 4:1 pieveica Skotijas ceturtās līgas komandu "Brechin City", bet 28. jūnijā ar 7:0 sakāva Skotijas trešās līgas vienību "Arbroath". Pa diviem vārtiem guva jau pieminētais Robsons, Edams Rūnijs, Deklans Makmanuss un Naiels Makgins.

"Aberdeen" kluba mājaslapa vakar vēstīja, ka pārdoto biļešu skaits tuvojas desmit tūkstošiem. Biļete uz gaidāmo spēli maksā no piecām līdz 23 sterliņu mārciņām jeb no 6.3 līdz 29 eiro. Rītvakar spēle sāksies plkst. 21:45 pēc Latvijas laika, bet atbildes mačs pēc nedēļas "Daugavas" stadionā Rīgā gaidāms plkst. 19:30. Paredzams, ka arī Latvijā varētu ierasties iespaidīgs skaits skotu fanu – no 700 līdz pat 1500, Sportacentrs.com informēja Rīgas "Daugava". Aberdīnas kluba mājvietā ir nedaudz vairāk nekā 21 tūkstotis skatītāju vietu.

Izmantotie resursi:Europa League Preview: Aberdeen v FK Daugava...Aquatic Vita, SIA Brīvības gatve 314, Rīga, LV-1006
Kučans Vasilijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties