10.06.2014. 15:15
„Aizvadījām ļoti labu turnīru, skaidrs, ka apakšgrupu cīņās puiši nespēlēja ar maksimālu atdevi, taču jāsaprot arī, ka pretinieki vēlas uzvarēt aizvadītā gada labāko duetu. Itāļi šogad izskatās ļoti labi,” pēc atgriešanās no Eiropas pludmales volejbola čempionāta, kas aizvadītajā nedēļā risinājās Itālijas kūrortpilsētā Kaljāri, sarunā ar portālu Sportacentrs.com pauda Aleksandra Samoilova un Jāņa Šmēdiņa viens no treneriem Andris Šmēdiņš.

Jau vēstīts, ka Eiropas pludmales volejbola čempionāta finālā Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš trīs setos ar 1:2 (19:21, 21:14, 15:17) piekāpās Itālijas duetam Paolo Nikolai un Daniele Lupo. Itāļi šo sezonu sākuši lieliski, triumfējot visos trijos turnīros, kuros piedalījušies. Andris Šmēdiņš atzīst, ka Itālijas duets sezonu iesācis ļoti iespaidīgi. „Jau iesildoties sapratu, ka viegli mums neies, Lupo virs tīkla lidoja līdz krūtīm! Nikolai bloks bija iespaidīgs, taču mūsu puiši spēja noskaņoties un cīnījās godam,” saka Šmēdiņš, nelielu akmentiņu iemetot arī tiesnešu dārziņā, kuri viņaprāt pieļāvuši vairākas kļūdas, visas strīdīgās epizodes fiksējot par labu mājiniekiem.

Treneris piekrīt apgalvojumam, ka Paolo Nikolai šobrīd ar lielu atrāvienu ir labākais bloķētājs Pasaules kausa tūrē. „Kādam konkurēt ar viņu šobrīd nav iespējams. Augums, lēciens, rokas, viss ir līmenī,” saka Šmēdiņš. Ko mūsējie mainītu, ja ar itāļiem būtu jāspēlē šodien vai rīt? „Nedomāju, ka mēs kaut ko mainītu. Spēle bija ļoti kvalitatīva, bet redzējām, ka atbildības slogs itāļiem bija milzīgs. Otrajā setā Lupo jau bija salauzts, trešajā – prata saņemties. Spēlei viņi piegāja ļoti nopietni, nebija to smaidu, kas ierasti Pasaules kausa posmos. Viņi mūs ļoti respektē, grupu spēlēs viņi visiem gāja pāri, finālā vairs tā nevarēja. Jāuzteic arī itāļu līdzjutēji, kuri viņus trešajā setā piecēla brīdī, kad šķita - viss jau ir beidzies,” uzskata Šmēdiņš.

Kādu iespaidu uz treneri atstājis Jāņa Pēdas un Toma Šmēdiņa duets? „Epizodiski viņi spēlēja ļoti labi. Aizsardzībā viss bija ļoti labi, arī pret Jāni man pretenziju nav, taču pietrūka saspēles. Nevar prasīt, lai visi cēlieni būtu ideāli, jāspēj iesist arī kāda grūtāka bumba, Jānis cēla neslikti. Jāsaprot, ka pludmales volejbols attīstās lieliem soļiem. Saša ar Jāni arī tagad vairs nav nekādi lielie. Ar katru nākamo gadu dominēs ar vien fiziskāki spēlētāji, garāki, spēcīgāki, mazajiem būs grūti,” pauž treneris.

Šonedēļ Maskavas „Grand Slam” turnīrā startēs trīs Latvijas dueti Samoilovs/J.Šmēdiņš, Pļaviņš/Solovejs un T.Šmēdiņš/Pēda. Ruslans Sorokins un Edvarts Buivids būs spiesti palikt mājās, jo netiek klāt šīm sacensībām (Edvarts šonedēļ startēs pasaules U-23 čempionātā Polijā). Vaicāts, cik ļoti šobrīd ir jūtama iekšējā konkurence Šmēdiņš pauž, ka to nejūt vispār.Trāpītava.com, SIA Aiviekstes 22, Rīga, LV-1019
Trubeckojs Andrejs Trubeckojs AndrejsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties