13.09.2016. 23:39
UEFA Čempionu līgas grupu turnīra pirmā vakara centrālajā spēlē Francijas čempionvienība PSG savā laukumā nespēja izmantot lērumu izdevību un otrajā puslaikā izlaida uzvaru pret savu galveno sāncensi Londonas "Arsenal" (1:1). Arī otra A apakšgrupas spēle Bāzelē noslēdzās ar rezultātu 1:1.

"Arsenal" bez Žirū, vārtos OspinaPSG pamatsastāvā lielu pārsteigumu nebija. Ierindā atgriezās aizsargi Tjagu Silva, Seržs Orjē un Maksvels, kā arī uzbrucējs Edinsons Kavani, bet taktisku iemeslu dēļ rezervē vai pat ārpus pieteikuma palika Tjagu Mota, Lukass Moura un Hatems Ben Arfa. Tikmēr Arsēns Vengers ar sākumsastāva izvēli pārsteidza krietni vairāk. Pirmkārt, vārtos stājās Davids Ospina, nevis Petrs Čehs – starp citu, arī parīziešu vārtus sargāja Alfonss Areolā, nevis Kevins Traps, kurš sezonas sākumā negaidīti saglabājis pirmā numura lomu Francijas čempionātā. Otrkārt, priekšējā līnijā tomēr spēlēja Aleksis Sančess, nevis Olivjē Žirū, kurš vēl acīmredzot nav labākajā gatavībā. Un, treškārt, flangā izgāja Alekss Ivobi, nevis Teo Volkots.

Kavani iesit pirmajā minūtē, taču nespēj izšķirt spēliSpēles sākums mājiniekiem izvērtās fantastisks – vārti jau 42. sekundē! Kotdivuāriešu labās malas aizsargs Orjē pieslēdzās uzbrukumam un centrēja soda laukumā, kur precīzi ar galvu tālajā stūrī sita urugvajietis Kavani, kurš šosezon ticis ļoti smagi kritizēts (1:0). Aptuveni desmit minūtes vēlāk parīzieši gandrīz dubultoja pārsvaru – pēc Anhela Di Marijas sitiena teicamu reakciju nodemonstrēja kolumbiešu vārtsargs Ospina.

Bumbu vairāk kontrolēja "Arsenal", kas centās aktīvi spēlēt arī bez bumbas, lai varētu izmantot savu trumpi - ātros pretuzbrukumus -, tomēr gan puslaika turpinājumā, gan pēc pārtraukuma spēle joprojām aizritēja mājinieku zīmē. Viens pats Kavani izšķērdēja divas, trīs, pat četras lieliskas vārtu gūšanas izdevības, bet tuvu pārsvara dubultošanai bija arī Orjē un citi mājinieku spēlētāji – vairākkārt "Arsenal" no vēl lielākām nepatikšanām glāba Ospina.

PSG savas iespējas palaida vējā, un 77. minūtē "Arsenal" nepadošanās tika atalgota ar izlīdzinājuma vārtiem. Vispirms Areolā glāba pēc Ivobi sitiena, bet "Arsenal" tika pie atkārtota mēģinājuma un Aleksis Sančess no soda laukuma vidus neatstāja vārtsargam nekādas cerības (1:1). Turklāt drīz pēc tam "Arsenal" varēja pat izraut uzvaru - Areolā vēlreiz glāba pēc Ivobi raidījuma. Kompensācijas laika izskaņā pa sarkanajai kartītei nopelnīja Marko Verrati un Žirū, bet vēl pēdējā sekundē kārtējo iespēju izsķērdēja PSG - Markinjuss pēc stūra sitiena no dažiem metriem netrāpīja vārtu rāmī.

Grupas otrajā spēlē "Basel" savā laukumā atspēlējās pret "Ludogorets". Bulgārijas čempione pirmā puslaika izskaņā nedaudz negaidīti izvirzījās vadībā, kad Žonatans Kafu pretuzbrukumā apspēlēja aizsargu, ielauzās soda laukumā un sita garām vārtsargam (1:0). Mājinieki, gluži kā "Arsenal", izlīdzinājumu panāca spēles beigu daļā. "Ludogorets" vārtsargs Vladislavs Stojanovs skāra bumbu pēc centrējuma, bet uzsita to virsū tieši Renato Štefenam, kurš spēja noorientēties situācijā un izmantot likteņa dāvanu (1:1).

Spēle Rezultāts Vārtu guvēji
PSG – Arsenal 1:1 (1:0) Kavani 1' – Sančess 77'
Basel – Ludogorets 1:1 (0:1) Štefens 80' - Kafu 45'

Rīga/Lāse-R, volejbola klubs Rīga/Lāse-R, volejbola klubs Uzvaras bulvāris 10, Rīga, LV-1048