01.06.2015. 09:22
Harieta Tompsone no ASV pievarējusi maratona distanci septiņu stundu, 24 minūšu un 36 sekunžu laikā, taču ievērojamu šo faktu padara Tompsones cienījamais vecums - maratona veikšanas brīdī viņa bijusi 92 gadus un 65 dienas veca.

Harietas Tompsones paveiktais ir jauns pasaules rekords. Iepriekš tas piederēja Gledisai Berilai, kura maratonu spēja veikt 92 gadu un 19 dienu vecumā. Jāpiemin, ka Tompsonei šis bija jau 16. maratons viņas dzīvē, tiesa, viņa pati neuzskata, ka paveikusi ko īpašu.

"Esmu pārsteigta par uzmanību, kas man tiek veltīta," pēc finiša Sandjēgo maratonā ASV televīzijai izteicās Tompsone. "Neuzskatu, ka esmu izdarījusi kaut ko unikālu, taču jāsaka, ka apkārtējo attieksme ir patīkama."

Tompsone jau vairākkārt saviem satrauktajiem tuviniekiem apsolījusies pārtraukt maratonu skriešanu, taču katru gadu uzrodas iemesls to darīt atkal: "Mana profesija ir pianiste, un maratona laikā sev galvā nemitīgi atskaņoju senās kompozīcijas. Tas ļoti palīdz izturēt līdz galam."

Sandjēgo maratonā šogad piedalījās 25 tūkstoši cilvēku no 43 valstīm. Tompsone no sava pagājušajā gadā uzstādītā laika atpalika tikai par 17 minūtēm, bet neviena cita sieviete, kas vecāka par 90 gadiem, nekad nav skrējusi maratonu ātrāk par deviņām stundām un 50 minūtēm.

Tompsone savas dzīves laikā ir divreiz izārstējusi vēzi, kā arī piedzīvoja traģēdiju janvārī, kad mūžībā aizgāja viņas vīrs, taču dalība maratonā netika atcelta.

Izmantotie resursi:San Diego Rock 'n' Roll Marathon...Ferrum, cīņas sporta klubs Drabeši, "Ievugravas", Drabešu p., Amatas n., LV-4101
Kušnira Natālija Kušnira NatālijaFitness, Aerobika, Body-Bike
FTA
Reģistrēties