03.07.2014. 17:21
2. un 3.augustā Rīgas centrā pie Brīvības pieminekļa sešos īpašajos laukumos risināsies 3x3 basketbola svētki. Pirmajos divos laukumos notiks pirmā Eiropas čempionāta FIBA 3x3 basketbolā kvalifikācijas turnīrs vīriešu un sieviešu komandām. Četros pārējos laukumos notiks 3x3 EuroTour sacensības - trešais Latvijas čempionāts FIBA 3x3 basketbolā, kuram no pirmdienas, 7.jūlija, varēs pieteikties portālos delfi.lv un draugiem.lv.

Latvijas 3.čempionāts FIBA 3x3 basketbolā tiek organizēts deviņās grupās:

PRO (galvenā balva – apmaksāts brauciens uz FIBA 3x3 basketbola Pasaules tūres Challenger turnīru Kopenhāgenā);

Tautas klase;

Sievietes;

U17 puiši;

U15 puiši;

U15 meitenes;

U13 puiši;

U13 meitenes;

U11 puiši.

PRO grupas turnīrs risināsies abas dienas, U11 un U13 grupas spēlēs sestdien, 2.augustā, U15, U17 un sievietes spēlēs svētdien, 3.augustā. Tautas klasē turnīra ilgums būs atkarīgs no pieteikušos komandu skaita. Visās grupās tiks spēlēts ar 6.izmēra bumbām.

Uzvarētāji katrā grupā saņems medaļas un diplomus, ielūgumus uz vīriešu valstsvienības spēlēm Rīgā un balvas no atbalstītājiem.

Katrs spēlētājs saņems Spalding reverso spēļu formas kreklu, katrai komandai pienāksies ūdens uz spēlēm un dāvanas no pasākuma atbalstītājiem.

Dalības maksa komandām: Pro grupā – 30 EUR, Tautas klasē un Sieviešu grupā – 25 EUR, U17 un U15 grupās – 20 EUR, U13 un U11 grupās – 15 EUR.

Visi spēlētāji tiks reģistrēti FIBA oficiālajā pasaules rangu tabulā un iegūs punktus kopīgajam reitingam.

Eiropas pirmais čempionāts 3x3 basketbolā no 5. līdz 7.septembrim risināsies Bukarestē un tam pieteikušās 30 valstu vīriešu un 27 valstu sieviešu komandas. Pa 16 finālistēm noskaidros trijos kvalifikācijas turnīros, no kuriem viens notiks Rīgā.

Vīriešu turnīrā spēlēs: Latvija, Slovēnija, Serbija, Igaunija, Horvātija, Čehija, Grieķija, Itālija, Dānija, Īrija, Maķedonija, Velsa.

Sieviešu turnīrā spēlēs: Latvija, Čehija, Vācija, Igaunija, Turcija, Izraēla, Slovākija, Īrija, Velsa, Maķedonija.

Pa sešām labākajām komandām iegūs ceļazīmes uz Bukaresti.

Latviju pārstāvēs izlases komandas, kuru sastāvi tiks paziņoti nākamās nedēļas sākumā.

Seko un uzzini pirmais:LATVIJAS PIRMĀS PALĪDZĪBAS VIENĪBA, biedrība LATVIJAS PIRMĀS PALĪDZĪBAS VIENĪBA, biedrība Uliha 35/37, Liepāja, LV-3401
Šmigarevs Andrejs Šmigarevs AndrejsBrīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties