28.04.2014. 13:04
Lilitas Bergvaldes un Jāņa Nešpora trenētās "Rīdzenes" U17 meitenes (bilance 5-0, sezonā 19-1) izcīnīja zelta medaļas Eiropas jaunatnes basketbola līgas superfinālos, kas 24.-27. aprīlī risinājās Lietuvas galvaspilsētā Viļņā. Turnīrā sacentās 1997. gadā dzimušas un jaunākas spēlētājas.

Regulārajā sezonā komanda izcīnīja pirmo vietu, 15 spēlēs piedzīvojot tikai vienu zaudējumu pret Aleksandra Gomeļska skolu (57:59). Maskavietes četrus mēnešus vēlāk Rīgā cieta neveiksmes pret Lietuvas U17 izlasi (50:53) un Minskas Olimpisko rezervju skolu (27:34), tādējādi kopvērtējumā palika aiz Latvijas meitenēm un baltkrievietēm.

Superfinālos sacentās sešas labākās komandas, izņemot Gomeļska skolu. “Rīdzene” piektdien sagrāva Helsinku akadēmiju (58:26) un Lietuvas U17 izlasi (57:27). Sestdien “balti-zilās” pieveica Vidnojes “Sparta&K” (45:31) un Kopenhāgenas BMS (46:23).

Galvenās konkurentes sestdien cieta zaudējumus citās spēlēs. Minskas RGUOR piekāpās lietuvietēm (43:48), savukārt pēdējās netika galā ar Somijas komandu – 33:42. Tas nozīmēja, ka pēdējā spēlē pret baltkrievietēm “Rīdzenei” vienalga nepieciešama uzvara.

Pirmais puslaiks sanāca smagnējs. Paulai Strautmanei neizdevās gūt punktus no spēles, savukārt pārējās meitenes kopā sameta 13 punktus. Summā mīnus seši – 15:21. Kā tādās situācijas ierasts, visu izšķīra pacietīgs darbs aizsardzībā.

Nākamajās sešpadsmit minūtēs “Rīdzenes” meitenes savā grozā ielaida tikai 12 punktus, savukārt pašas sameta divreiz vairāk. Baltkrievietes īsi pirms trešās ceturtdaļās beigām ieguva septiņu punktu pārsvaru – 23:30, toties atlikušajās deviņās minūtēs Latvijas komanda veica izrāvienu 16:3. Minskas spēlētājas pēdējā ceturtdaļā nespēja gūt nevienu grozu no spēles, kamēr “Rīdzenei” trīsreiz atzīmējās Kintija Kalniņa, divreiz Digna Strautmane un vienreiz Paula Strautmane. Zelts bija rokā!

Uzbrucēja Paula Strautmane sasniedza labākos rādītājos septiņās kategorijās, vidēji 27:15 minūtēs gūstot 12,8 punktus, izcīnot 15,6 bumbas zem groziem, izdarot 5,8 rezultatīvas piespēles, pārķerot 2,8 bumbas, bloķējot 2,6 pretinieču metienus un nopelnot lietderības koeficientu 29,0.

Centra spēlētāja Digna Strautmane kļuva par labāko divpunktu metienu precizitātē, vidēji sametot 10,6 punktus, izcīnot 12,2 atlēkušās bumbas, izdarot 2,8 rezultatīvas piespēles un nopelnot lietderības koeficientu 16,4.

Centra spēlētājai Annai Dreimanei četrās spēlēs vidēji 5,8 punkti un 4,3 bumbas, kā arī divi bloķēti metieni. Saspēles vadītājai Kristiānai Rikveilei 7,4 punkti un 2,6 pārķertas bumbas, bet aizsardzes Kintijas Kalniņas rēķinā 6,5 punkti.

”Rīdzenes” sastāvā spēlēja un punktus guva: Paula Strautmane 64 (78ab, 29rp, 14pb, 13bm), Digna Strautmane 53 (61ab, 14ab, 7pb, 5bm), Kristiāna Rikveile 37 (12ab, 13rp, 13pb), Kintija Kalniņa 26 (9ab – četrās spēlēs), Anna Dreimane 23 (17ab, 8bm – četrās spēlēs), Estere Zeltiņa 16, Elīna Kravale 16, Kristiāna Sprudzāne 10 (13ab, 5pb), Monta Matisāne (2rp), Krista Raudiņa (2ab).

6 HBA PHYK Cadets 9-11 1-4

Regulārajā sezonā 16 komandas tika sadalītas A, B, C un D grupās. Katra vienība piedalījās trīs posmos, katrā no tiem izspēlējot piecas spēles – vienu ar savas grupas komandu un četras ar kaimiņu grupas komandām (piemēram, A1-A2, A1-B1, A1-B2, A1-B3 un A1-B4). Superfināliem kvalificējas sešas labākās komandas. Gadījumā, ja finālturnīra rīkotāji neiekļūst vadošajā sešniekā, finālistu skaits var tikt palielināts līdz astoņām vienībām.

A grupa: Rīdzene, BS Rīga (Latvija), Rīgas 3. BJSS, BC Star (Tallina, Igaunija)B grupa: HBA PHYK Cadets (Helsinki, Somija), BC BMS Copenhagen, BC SISU Gentofte (Dānija), BC Djursholm Indians (Zviedrija)C grupa: Sparta&K, A. Gomeļska skola, SDDJSOR Nr. 5 Belgorod, Trinta (Maskava, Krievija)D grupa: RGUOR Minsk (Baltkrievija), OSSM PZKosz Nord (Gdaņska/Bidgoša, Polija), OSSM PZKosz Mazovia (Varšava, Polija), LKC U17 (Paņevēža, Lietuva)

Eiropas jaunatnes basketbola līga rīko plašākās starptautiskās sacensības Latvijā komandu sporta veidos. Šogad līgā spēlē 192 komandas no 15 valstīm. Latvijā notiks 25 līgas sabraukumi. 2014. gada sezonā EYBL startē 39 Latvijas komandas no astoņām pilsētām – Jūrmalas, Liepājas, Madonas, Ogres, Rīgas, Saldus, Valmieras un Ventspils. Dalībnieku vidū ir 31 zēnu komanda piecās vecuma grupās un deviņas meiteņu komandas trīs vecuma grupās.

Baltkrievija, Dānija, Grieķija, Igaunija, Somija, Ungārija, Kazahstāna, Latvija, Lietuva, Polija, Krievija, Spānija, Zviedrija, Turcija, Ukraina

LBS, Tallink, LUX Express, Sport 2000, b.a.l.l., Sports AD, Office Day, Bura, Ādažu čipsi, Sportacentrs.com, Gazprom Ņeftj, Bella for teens, Lango, Vytautas.

Izmantotie resursi:eybl.lv

Kultūras, mākslas un izglītības centrs ArtLab Kultūras, mākslas un izglītības centrs ArtLab Maskavas iela 260, Rīga, LV-1063