10.01.2015. 16:31
2015. gada vasara būs īpaša, jo Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku risināsies 1. Eiropas spēles. Mūsu komanda solās būt spēcīga, informē Latvijas Olimpiskās komitejas ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers. Jaunās sacensības vēl tā īsti nav iekļāvušās sportistu plānos, ko ietekmē arī pasaules čempionāti un olimpiskā kvalifikācija.

Sarunā ar Latvijas televīziju BMX izlases galvenais treneris Ivo Lakučs apstiprinājis, kas plāno startēt ar saviem labākajiem audzēkņiem. Līdz ar to varētu sacensties arī divkārtējais olimpiskais čempions Māris Štrombergs. Tikmēr arī pludmales pasaules ranga līderi Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš labprāt piedalītos Eiropas spēļu pludmales turnīrā (16.-21.jūnijs), taču, ja par šo turnīru netiks piešķirti ieskaites punkti, tad tā vietā droši vien labāk būtu koncentrēties uz gatavošanos pasaules čempionātam (26. jūnijs - 5. jūlijs).

Vēl starp favorītēm varētu Latvijas brīvās cīņas pārstāves Anastasija Grigorjeva un Laura Skujiņa, kuras pērn izcīnīja medaļas arī pasaules čempionātā. Eiropas spēļu cīņas turnīrs ieplānots 15.-18. jūnijā, savukārt pasaules čempionāts gaidāms 7.-13. septembrī. Ja Eiropas mačos gadās kāda trauma, tad divarpus mēnešu pauze starp minētajām sacensībām var izrādīties par īsu.

Eiropas spēles tiek plānots aizvadīt ik pēc četriem gadiem, tās varētu kļūt par sava veida Eiropas olimpiskajām spēlēm. Piemēram, Āzijas spēles šajā reģionā nereti tiek uzskatīts par svarīgāku turnīru nekā pasaules čempionāts.

1. Eiropas spēles risināsies 2015. gada 12.-28. jūnijā.

Izmantotie resursi:www.baku2015.comtwitter.com/zorzstikmersLTV1Trāpītava, šautuve Trāpītava, šautuve Aiviekstes 22, Rīga, LV-1019
Titova Jeļena Aerobika, Sporta dejas, Akrabatiskajs Rok-n-Rols
FTA
Reģistrēties