Jūrmala Grand Prix uzvaru svin igaunis Jans Kirsipuu no Champion System

(20.05.2011. 16:07)
Piektdien, 20. maijā, Jūrmalas Grand Prix, UCI Eiropas 1.2 kategorijas šosejas riteņbraukšanas sacensībās, uzvaru izcīnīja igaunis Jans Kirsipuu, Champion System (Šveice). Savukārt otro vietu ieguva Tamouridis Ioannis, SP Tableware (Grieķija), trešo – Andžs Flaksis, Rietumu Delfin (Latvija).

Jūrmalas Grand Prix 182 km garās sacensības J.Kirsipuu pieveica 4:05:11, cieši pēdās sekoja otrās un trešās vietas ieguvēji, attiecīgi atpaliekot vien 2 sekundes (4:05:13) un 4 sekundes (4:06:15).

„Šīs sacīkstes bija sarežģītas, ar daudz atrāvieniem – brīdī, kad redzēju, ka pārējie riteņbraucēji sāka pagurt, es sapratu, ka kādā no nākamajiem atrāvieniem man ir jāizvirzās vadībā. Tāpat jau no paša sākuma redzēju, ka jāturas līdzās Tamouridis Ioannis, kurš arī bija ļoti spēcīgs konkurents” stāsta Jūrmala Grand Prix līderis Jans Kirsipuu. „Vēlos arī pateikties saviem komandas biedriem, ar kuriem es startēju kopā un kuri mani atbalstīja šajās sacensībās!”
Kopumā šajās sacensībās piedalījās 123 sportisti no Krievijas, Čehijas, Grieķijas, Itālijas, Serbijas, Somijas, Austrijas, Šveices, Igaunijas, Polijas, Moldovas, kā arī Latvijas.

Ar Jūrmala Grand Prix pēc četru gadu pārtraukuma Latvijā atkal startēja starptautiskās UCI Eiropas tūres riteņbraukšanas sacensības. Tajās 182 km garo distanci sportisti veica trīspadsmit apļos, kur katrs no tiem bija 14 km garš.
„Lai noorganizētu šāda līmeņa sacensības, ieguldījām ļoti lielu darbu. Trases ietvaros atjaunojām un uzlabojām ceļa segumu, piesaistījām brīvprātīgos, lai Jūrmalas iedzīvotājiem un viesiem izskaidrotu, kā nokļūt līdz iecerētajam gala mērķim. Rūpējāmies, lai gan sacensību dalībnieki, gan skatītāji justos apmierināti. Arī nākamgad plānojam organizēt Jūrmala Grand Prix un ceram, ka šīs sacensības ārzemju profesionālo riteņbraucēju vidū kļūs par iecienītām un augsti novērtētām,” ar gandarījumu saka Alpha Baltic Sport valdes priekšsēdētājs Kaspars Tupiņš.

Velosvētki Jūrmalā turpinās

Jāatgādina, ka jau sestdien, 21. maijā, notiks Jūrmalas velomaratons, kurā ikviens var startēt šādās distancēs: Favorit Ģimenes braucienā jeb 14 km, 60 km un 126 km. Arī Jūrmalas velomaratona starta/finiša zona atradīsies pie Dzintaru koncertzāles. Starts 126 km braucienam tiks dots plkst.10:00, Favorit Ģimenes braucienam – plkst.10:30, bet 60 km distancei plkst.13:30.

Maratona garākajā distancē ar pirmo numuriņu startēs daudzsološais Latvijas riteņbraucējs Gatis Smukulis, 60 km – Valdis Spredzis, Skandi Motors rallija komandas pārstāvis, bet 14 km – Gatis Truksnis, Jūrmalas domes priekšsēdētājs.
Ikvienam, kurš gatavojas piedalīties Favorit Ģimenes braucienā jeb 14 km, aicinām piedomāt pie sava ārējā tēla un braucamrīka noformējuma, jo šajā distancē paredzētas īpašas balvas šādās nominācijās: garākās bizes, raibākā ķivere, stilīgākais ritenis, košākais krekls, raibākās zeķes, jaunākais dalībnieks, vecākais dalībnieks, ērtākais pārvietošanās līdzeklis, kuplākā ģimene, garākās ūsas, ātrākais dalībnieks, izturīgākais dalībnieks, labākais tandēms, oranžākā tērpa īpašnieks, zaļākā tērpa īpašnieks, košākās matu bantes, augstāko papēžu īpašniece, kuplāko svārku īpašniece.

Jūrmalas velomaratonā garlaicīgi nebūs arī bērniem, kuriem Skandi Motors piedāvās bezmaksas piepūšamās atrakcijas.

Kuldīgas novada sporta skola Kuldīgas novada sporta skola Dzirnavu iela 13, Kuldīgas novads Basketbols, Dambrete, Futbols, Galda teniss, Riteņbraukšana, Vieglatlētika, Volejbols, Šahs
Kimbors Agris Riteņbraukšana
FTA

Reģistrēties