Baltijas piedzīvojumu sacensības čempionātā Sāremā salā Latvijas komanda eBike ierindojas otrajā vietā

(14.06.2011. 09:54)
Lielākajā Igaunijai piederošā salā Sāremā naktī no 30.jūlijā uz 31. jūliju norisinājās Baltijas piedzīvojumu sacensību čempionāta 2. posms. Pēc Igaunijā šī posma Latvijas komanda eBike Andra un Jāņa Ansabergu un Kristapa Jaunzema sastāvā kopvērtējumā ir ierindojušies 2. vietā. Visas 4 Latvijas komandas, kuras cīnās par čempiona titulu, ir pirmajā pieciniekā.

Šogad pirmo gadu Triatel xRace sacensības ieguva starptautisku mērogu: ne tikai tādēļ, ka Triatel xRace posmos piedalījās dalībnieki no citām valstīm (Holandes, Krievijas), bet arī tāpēc, ka xRace šogad saviem dalībniekiem piedāvā iespēju  piedalīties starptautiska līmeņa sacensībās Baltic Adventure Racing Championships (BARC), kas apvieno Latvijas, Lietuvas un Igaunijas stiprākos piedzīvojumu sacensību sportistus. 1. posms norisinājās Lietuvas galvaspilsētā Viļņā, 2. posms norisinājās iepriekšējā nedēļas nogalē – Igaunijā, Sāremā. Savukārt xRace piedzīvojumu sacensību 3. posms Siguldā ir iekļauts kā BARC noslēguma posms, pēc kura pirmo reizi tiks godināti Baltijas piedzīvojumu sacensību čempioni. Šis fakts apliecina to, ka sportā nav valodas un ģeogrāfiskās barjeras, nav nozīmes tavai izcelsmes vietai un mentalitātei.

 

Par BARC čempionu titulu cīnās komandas no dažādām valstīm, tostarp četras komandas no Latvijas: vīriešu komanda eBike - kopvērtējuma 2. vietā, un jaukta tipa komandas Gandrs, Isostar Adventure racing team, SEB Dzīvības apdrošināšana. Visas 4 komandas ir pieredzes bagātas un pastāvīgas Triatel xRace sacensību dalībnieces, kuras sava starpā arī Latvijas līmenī cīnās par absolūtu Latvijas 2011. gada xRace seriāla čempiona titulu.

 

Igaunijas posma galvenās pazīmes bija – nakts, savdabīgs salas reljefs, kā arī priekš Latvijas pārstāvjiem neparastas sporta disciplīnas – skrituļbraukšana un koustīrings (brišana pa krastu). Isostar Adventure racing team kapteinis Guntars Mankuss stāsta: Braucot uz Igaunijas posmu, jau rēķinājāmies ar savdabīgo salas apvidu. Brišana pa ūdeni starp salām bija viens no interesantākajiem posmiem. Arī salīdzinoši garš laivas posms pa nakti likās neparasts, tas prasīja lēmuma pieņemšanu starp īsāku un grūtāko vai garāko un vieglāko ceļa posmu (daudzas komandas, kuras izvēlējās īsāko ceļu, apmaldījās jūras niedrēs). Neskatoties uz to, ka komanda jau pirmajā riteņbraukšanas posmā palika bez viena braucama velosipēda, pieņēmām lēmumu cīnīties līdz galam, jo jebkāds vērtējums, it īpaši starptautiskajos čempionātos, ir labāks, nekā palikt bez vērtējuma vai izstāties. Par savu sniegumu esam gandarīti, pat neskatoties, ka ieguldītais spēka patēriņš bija daudz lielāks, nekā atspoguļojās rezultātos.

 

Ebike kapteinis Andris Ansabergs atzīmē: Interesanti, ka Igaunijā sporta klasē piedalās 75 komandas (vidēji 2reiz vairāk nekā Latvijā), lielākā daļa vīriešu, tādēļ 10-14 stundu garās distances laikā saglabājās ļoti liels ātrums un dinamiskums. Dalībnieki ir ļoti spēcīgi un pieredzējuši (xDream jau notiek 7 gadus), tādēļ nevarējām atslābināties ne uz minūti. Lielu gandarījumu sagādāja 2km garais posms – brišana pa ūdeni, kura sanāca tieši saullēkta laikā. Prasīja lielu piepūli orientēšana pa bieziem mežiem, tajā skaitā necaurstaigājamiem kadiķu mežiem. Noteikti dalībniekiem, kuri piedalīsies xRace Rīgas posmā jāņem vērā, ka visu laiku jāpārbauda virziens, jākontrolē katrs pagrieziens un aktīvi jāpielieto kompass, lai nenovirzīties no ceļa. Arī labas lampas/lukturi ir ļoti svarīgi, lai veiksmīgi paveikt distanci. Savukārt nakts vēsums ļauj ņemt līdzi vieglākas somas, jo dzert gribās mazāk,  dalās ar pieredzi Andris. 

 

Igaunijas nakts posms bija labs sagatavošanas posms Triatel xRace Rīgas svētku piedzīvojuma posmam gan dažiem no dalībniekiem, gan organizatoriem. Rīgas posmā, kurš norisināsies 20. augusta naktī, organizatori plāno pārsteigt savus dalībniekus gan ar jauniem skatiem uz naksnīgo Rīgu, kuri pavērsies dalībniekiem sākot distanci izgaismotajā Vecrīgā un mikrorajonos, gan ar piķa melnu tumsu burvīgajos Pierīgas mežos un vēl melnāku tumsu vietās, kur saule neiespīd arī dienas gaišajā laikā, gan arī ar jaunām aktivitātēm jeb disciplīnām, kuras pagaidām vēl paliek turētas noslēpumā, tajā skaitā arī pagājuša posma biznesa klases uzvarētāja Triatel speciālais uzdevums. Komandas atbalstītājiem, gaidot dalībniekus finišā, būs iespēja kopā ar xRace dalībniekiem sagaidīt saullēktu.

 

Triatel xRace vēl norisināsies divās Latvijas pilsētās: 20.augustā Rīgā (nakts posms Rīgas svētki ietvaros) un 17.septembrī Siguldā, kur būs sacensību un BARC noslēgums un kopvērtējuma apbalvošana. Šo sacensību pamatā ir orientēšanās, braukšana ar velosipēdu, airēšana, stratēģiskā plānošana, kā arī citi aizraujoši prāta un nedaudz ekstrēmi speciālie uzdevumi. Distancē ir jāapmeklē 50 punkti un atkarībā no izvēlētās distances trasē pavadītais laiks ir no 1,5 līdz 8 stundām. Posmos iegūtie punkti nosaka kopējo seriāla uzvarētāju, kas iegūs galveno balvu EUR 1000 vērtībā.

Talsu novada sporta skola Talsu novada sporta skola Kareivju 14, Talsi, Talsu n., LV-3201 Badmintons, Basketbols, Biatlons, Florbols, Hokejs, Kanoe airēšana, Riteņbraukšana, Smaiļošana, Vieglatlētika, Volejbols
Jākobsone Eva Orientēšanās, Tūrisms
FTA

Reģistrēties