02.01.2014. 22:48
Noskaidrota arī ceturtā pusfināliste Malmē notiekošajā pasaules čempionātā junioriem, un par to kļuvusi mājiniece Zviedrijas izlase, kura ceturtdaļfinālā pieveica slovākus (6:0). Pusfinālā zviedrus sagaida Krievijas izlase, kuru vienreiz šī turnīra ietvaros tai jau izdevās uzvarēt.

Zviedrija ar Krieviju spēkojās jau Vecgada vakarā un toreiz uzvarēja ar 3:2, sagādājot Krievijas izlasei otro zaudējumu divās dienās. Tieši ar šādu pašu rezultātu Krievija zaudēja zviedru jaunajiem hokejistiem arī pagājušā gada pasaules čempionāta pusfinālā, tiesa, toreiz Zviedrija savu uzvaru ieguva tikai pēcspēles metienos, lai arī mača gaitā atradās vadībā ar 2:0.

4. janvārī Krievijai būs iespēja revanšēties par šo zaudējumu, savukārt otrā pusfināla pārī šodien jau iekļuva Kanādas un Somijas izlases.

Savā ceturtdaļfināla mačā Zviedrija samērā pārliecinoši pieveica Slovākijas izlasi. Pirmajā periodā zviedri izvirzījās vadībā ar 2:0, bet visas palikušās slovāku cerības otrā perioda sākumā izdzēsa Filips Forsberjs, panākot 3:0.

Atlikušajā laikā zviedri vairs nespēlēja tik disciplinēti un sapelnīja noraidījumus, taču arī slovāki nebija perfekti šajā ziņā un pat dāvāja saviem pretiniekiem iespēju spēlēt divas minūtes piecatā pret trim. Šo iespēju zviedri neizmantoja, taču pēc tam Forsberjs guva savu ceturto punktu šīs dienas spēlē (2+2), bet gala rezultātā Zviedrijai piektā uzvara turnīrā ar rezultātu 6:0.