01.07.2015. 00:34
Par Eiropas U21 čempioniem otrdienas vakarā kļuva Zviedrijas jaunie futbolisti, kas finālmačā Čehijas galvaspilsētā Prāgā pēcspēles sitienu sērijā ar 4:3 pieveica Portugāles vienaudžus.

Maču aktīvāk iesāka portugāļi, kuriem jau pirmajās minūtēs bija pāris labas iespējas atklāt spēles rezultātu. Vistuvāk panākumam bija Seržiu Oliveira, pēc kura soda sitiena bumba trāpīja pa vārtu pārliktni. Izturējuši sākuma spiedienu zviedri, skaļo līdzjutēju atbalstīti, atdzīvojās un paši centās radīt vārtu gūšanas izdevības.

Lai gan arī otrajā puslaikā portugāļi vairāk kontrolēja bumbu un biežāk uzbruka, tuvojoties pamatlaika beigām zviedri jutās arvien komfortablāk, turklāt teicamu iespēju izraut uzvaru 86. minūtē garām palaida Zviedrijas U21 izlases uzbrucējs Jons Gvideti.

Arī papildlaikā vārti netika gūti, tādējādi pirmoreiz kopš 2002. gada Eiropas U21 čempions tika noskaidrots pēcspēles sitienu sērijā, kurā Patriks Kārlgrens atvairīja divus sitienus un nodrošināja zviedriem pirmo Eiropas U21 čempionu titulu vēsturē. Turklāt Zviedrijai šis vispār ir pirmais čempionu tituls kādā no UEFA turnīriem.

Atgādinām, ka pusfinālā abas komandas izcīnīja rezultatīvas uzvaras - Zviedrija ar 4:1 pārspēja Dāniju, bet Portugāle ar 5:0 sagrāva Vāciju. Iepriekšējos finālturnīros 2011. un 2013. gadā par čempioniem bija kļuvuši Spānijas U21 futbolisti, taču šīgada finālturnīram spāņi nemaz nekvalificējās.