23.06.2014. 15:41
Latvijas Vieglatlētikas savienības ģenerālsekretāre Ieva Zunda sarunā ar Sportacentrs.com atskatījās uz nedēļas nogalē aizvadītajām Eiropas komandu 2. līgas sacensībām, kurās Latvijas sportisti izcīnīja otro vietu, nopelnot tiesības nākamgad startēt 1. līgā.

Pirms "Daugavas" stadionā notikušajām sacensībām iekļūšana 1. līgā Latvijas vieglatlētiem tika izvirzīts kā mērķis, lai gan mājinieki nebūt nebija favorītu statusā.

"Protams, ka nē. Pārliecības jau nebija. Komandas cīnījās punkts punktā un pat puspunktā, pēc pirmās dienas bijām tikai ceturtajā vietā. Tomēr mājas sienas laikam palīdzēja un mērķi izdevās sasniegt. Tas, ka sacensības notika "Daugavas" stadionā nav mazsvarīgs faktors, jo pirms gada Slovākijas komanda uzvarēja pie sevis notikušajās 3. līgas sacensībās, bet Rīgā viņi nebija lieli pretinieki," skaidro Zunda.

LVS ģenerālsekretāre nevēlas izcelt kādu konkrētu sportistu, kurš pavilcis Latvijas izlasi uz augšu, lai tā spētu iekļūt labāko divu komandu pulkā, kas nopelna tiesības startēt 1. līgā. "Tā bija komandas cīņa. Kaut kur nopelnījām mazāk punktu nekā bijām cerējuši, bet citā disciplīnā izdevās dabūt vairāk nekā gaidīts."

Vispirms Latvijai ar 0,5 punktu pārsvaru tika piešķirta pirmā vieta, jo diskvalifikāciju bija saņēmis Šveices skrējējs, kurš izkāpa ārpus skrejceļa, tomēr šveicieši iesniedza protestu, ko apelācijas komisija nolēma apmierināt, tādējādi Šveice ar 210 punktiem ieguva pirmo vietu, bet Latvija ar 206,5 punktiem atkāpās uz otro vietu.

Zunda gan nepārdzīvo par šādu pavērsienu, turklāt nav arī būtiskas nozīmes, jo abas komandas ieguva tiesības startēt 1. līgā. "Drīzāk man ir prieks par šveiciešiem. Pie viņiem šovasar notiks Eiropas čempionāts un viņiem šī uzvara bija vajadzīga, lai parādītu, ka viņu atlēti tam ir gatavi."

1. līgas sacensībās šogad Tallinā iespēju startēt Superlīgā atguva Baltkrievijas, Somijas un Norvēģijas vieglatlēti, bet uz 2. līgu atkrita Slovēnija un Ungārija. Tādējādi nākamgad Latvijas sportisti 1. līgā spēkosies ar Igauniju, Rumāniju, Grieķiju, Īriju, Portugāli, Beļģiju, Lietuvu, Šveici un no Superlīga izkritušajām - Itāliju, Nīderlandi un Turciju.

"Vai pretendēsim uz 1. līgas sacensību organizēšanu? Pagaidām par to nav domāts, vēl jāatgūstas no šīm sacensībām. Nedomāju, ka ir kādi papildus nosacījumi, kuru dēļ mēs nevarētu pretendēt uz 1. līgas sacensību rīkošanu. Organizatori mūs lielīja par to, ka bija nodrošināt tiešraide televīzijā. Arī "Daugavas" stadions, lai gan ir diezgan noplucis, tomēr kā būve ir stratēģiski pārdomāta," piebilst Zunda.Aglonas vidusskolas sporta halle Aglona, Daugavpils 6b, Aglonas p., Aglonas n., LV-5304
Чигур Антон Чигур АнтонДзюдо, Самбо
Регистрация