15.02.2015. 19:52
Šovakar plkst. 18:00 Anglijas kausa astotdaļfināla spēli aizvadīja titula šī brīža īpašniece Londonas "Arsenal", savā "Emirates" stadionā uzņemot otrās līgas klubu "Middlesbrough". Laukuma saimniekiem visu maču piederēja ievērojams pārsvars un pateicoties Olivjē Žirū pirmajā puslaikā diviem gūtajiem vārtiem "Arsenal" uzvarēja ar 2:0 un iekļuva Anglijas kausa ceturtdaļfinālā.

Aitora Karankas vadītā "Middlesbrough" šajā kalendārajā gadā nebija piedzīvojusi zaudējumus, no astoņām aizvadītajām spēlēm uzvarot septiņās un atrodoties otrajā vietā pēc spēka otrās līgas čempionāta turnīra tabulā, tātad mērķējot nākamsezon spēlēt Premjerlīgā. Turklāt īstu sensāciju komanda sagādāja iepriekšējā kārtā FA kausa izcīņā, kad "Etihad" stadionā ar 2:0 pieveica Anglijas čempioni "Manchester City". Līdz ar to skatītājiem bija iemesls gaidīt saspringtu cīņu, kaut arī izloze atkal Karankas vadītajai komandai bija lēmusi sacensties ar spēcīgu pretinieku, turklāt izbraukumā. "Arsenal" galvenais treneris Arsēns Vengers laukumā sūtīja spēcīgu sastāvu, uzbrukuma trio veidojot Aleksim Sančesam, Olivjē Žirū un Denijam Velbekam, bet aizsardzības centrā debiju lielgabalnieku rindās piedzīvoja janvāra jaunieguvums Gabriels Paulista.

Jau no pirmajām minūtēm laukuma saimnieki pierādīja, ka nekādas problēmas ar motivāciju un pretinieka novērtēšanu komandai nav. "Middlesbrough" vārtsargam Tomasam Mehiasam jau ceturtajā minūtē nācās nopietni iesaistīties spēlē pēc Santi Kasorlas izpildītā tiešā brīvsitiena. "Arsenal" vērpa savas kombinācijas ap viesu soda laukumu un bija skaidrs, ka agrāk vai vēlāk šādā režīmā pretinieku aizsargi pagurs un kļūdas pieļaus. 27. minūtē Kasorla teicami atrada brīvu kreisajā malā Kīranu Gibsu, kurš uzreiz adresēja piespēli vārtu priekšā Žirū un uzbrucējs nevilcinoties trieca bumbu tīklā. Karankas vadītā komanda acīmredzot vēl nebija atguvusies pēc zaudētajiem vārtiem, kad saņēma otrus. Sančess no stūra sitiena izpildīja centrējumu soda laukumā un Žirū vēlreiz pārspēja Mehiasu (2:0). Tikai pēc tam viesi centās kaut ko nopietnu izveidot uzbrukumā, tomēr neko nopietnu pie Voiceha Ščensnija vārtiem izveidot līdz pārtraukumam nespēja.

Otrajā puslaikā Vengera vadītā komanda vairs tik apņēmīgi un agresīvi nemetās uzbrukumos, ņemot vērā ērto rezultāta starpību, tomēr iniciatīva joprojām piederēja laukuma saimniekiem. Jāatzīmē, ka 55. minūtē savu pirmo brīdinājumu Anglijā nopelnīja Paulista, neatļauti kavējot viesu uzbrucēju. Savukārt 64. minūtē izcili savos vārtos darbojās Mehiass, pēc standartsituācijas izvelkot ļoti sarežģītu stūrī lidojošu bumbu. Kopumā otrais puslaiks bija daudz garlaicīgāks par pirmo, Karanka acīmredzot pārtraukumā nebija atradis pareizos vārdus lai iedvesmotu savus spēlētājus turpināt cīņu, līdz ar to spēle beidzās ar lielgabalnieku uzvaru 2:0, pārliecinoši iekļūstot Anglijas kausa izcīņas ceturtdaļfinālā.

Spēle Rezultāts Vārtu guvēji
West Brom - West Ham 4:0(2:0) Ideje 20'57' Morisons 42' Berahino 72'
Blackburn Rovers (2) – Stoke City 4:1(2:1) Kings 36'50'55' Gestede 45'(11m) - Kraučs 10'
Derby County (2) – Reading (2) 1:2(0:0) Bents 61' - Robsons-Kanu 53' Ajigbeni 82'
Crystal Palace - Liverpool 1:2(1:0) Kembels 15' - Staridžs 49' Lalana 58'
Aston Villa - Leicester 2:1(0:0) Bakuna 68' Sinklērs 89' - Kramaričs 90'
Bradford City (3) - Sunderland 2:0(1:0) O'Šī 3'(s.v.) Steds 61'
Arsenal - Middlesbrough (2) 2:0(2:0) Žirū 27'29'
Preston North End (3) – Man. United 16.02. 21:45

Izmantotie resursi:Football Statistics | Football Live Scores |...

Vecumnieku novada dome Vecumnieku novada dome Vecumnieki, Rīgas 29, Vecumnieku p., Vecumnieku n., LV-3933