30.05.2015. 23:55
Pēdējā mačā Dortmundes ''Borussia'' galvenā trenera amatā zaudējumu piedzīvojis Jirgens Klops. Vācijas kausa izcīņas finālspēlē ''Wolfsburg'', lai arī pirmā ielaida vārtus, pirmajā puslaikā īsā laikā guva trīs vārtus un noslēgumā triumfēja ar 3:1. Volfburgas kluba vēsturē tas bija otrais fināls, bet tikai pirmā uzvara kausa izcīņā.

Spēles sākumā Dortmunde pierādīja savu nelielā favorīta lomu, jau spēles piektajā minūtē teicamu centrējumu uz vārtu priekšu raidīja Sindži Kagava, kura piespēli vārtu guvumā pārvērta labākais komandas bombardieris Pjērs-Emeriks Obamejangs. 18. minūtē teicamu izdevību palielināt pārsvaru izniekoja Marko Roiss, kurš pārsita pāri vārtiem no tuvas distances.

Lēnām spēles iniciatīvu pārņēma ‘’Wolfsburg’’, kad 22.minūtē, izpildot brīvsitienu, Luis Gustavo bija pirmais pie Langeraka atsistās bumbas, un raidīja to labajā vārtu stūrī. Beļģu uzbrūkošais pussargs Kevins De Bruine bija tas, kurš izvirzīja vadībā savu komandu, ar spēcīgu sitienu no distances pārspējot dortmundiešu vārtsargu. Līdz nākošajam vārtu guvumam bija jāgaida vien nieka piecas minūtes, kad Ivans Perisičs, nodemonstrējot augstu individuālo tehniku, iecēla bumbu soda laukumā, kur augstāk par visiem leca Bas Dosts, ievirzot bumbu vārtos – 3:1.

Otrajā puslaikā savu komandu vairākkārt glāba ‘’Borussia’’ vārtsargs Mičels Langeraks, taču viņa komandas biedri nespēja noslēgt savus uzbrukumus ar veiksmīgiem sitieniem, lai arī iespēju tiem netrūka. Kompakti strādājot aizsardzībā un izmantojot asus pretuzbrukumus, ‘’Wolfsburg’’ noveda spēli līdz galam, izcīnot vēsturisku panākumu pirmo reizi komandas pastāvēšanas vēsturē.

Līdz ar to Dortmundē ir noslēgusies Jirgena Klopa ēra, kuras laikā viņa vadībā komanda izcīnīja divus Bundeslīgas titulus (2011.,2012.), Vācijas kauss (2012.), Čempionu līgas fināls 2013.gadā (1:2 papildlaikā pret Bayern).

Dortmundes ‘’Borussia’’: Langeraks, Subotičs, Hummels, Durms (68’ Blaščikovskis), Šmelcers, Gundogans, Kēls (68’ Piščeks), Mkhitarjans, Kagava, Roiss (79’ Immobile), Obamejangs.

‘’VfL Wolfsburg’’: Benālio, Kloze, Naldo, Rodrigezs, Vjerinja, Arnolds 81’ Šurle), Luizs Gustavo, Kaligjūri (85’ Trešs), De Bruine, Perisičs (74’ Guilavogui), Dosts