16.06.2016. 18:36
Šonakt 4:00 Klīvlendā norisināsies NBA finālsērijas sestā spēle. „Warriors” šobrīd vadībā 3-2 un mēģinās viesos nosvinēt otro titulu pēc kārtas.

Panākot vadību 3-1, „Warriors” nodrošināja sev trīs iespējas nokārtot čempiontitula iegūšanu. Pirmo iespēju, proti, sērijas piekto spēli, sabojāja Dreimonda Grīna diskvalifikācija, Endrjū Boguta savainojums, „Warriors” līderu neveiksmes, kā arī Kairija Ērvinga un Lebrona Džeimsa kopā gūtie 82 punkti. Kamēr Stefens Karijs, Klejs Tompsons un it īpaši Herisons Bārnss vairākkārt netrāpīja brīvus metienus un neizmantojas savas iespējas, Ērvings un Lebrons bija uz viļņa un noslīcināja „Warriors” ar 112:97.

Šonakt „Warriors” sastāvā atkal būs Grīns, taču finālsērija beigusies Bogutam. Austrāliešu centrs, lai arī regulārs pamatsastāva dalībnieks, Zelta štata komandā tomēr nespēlē pirmo vijoli, un teorētiski rezerves centrs Festuss Ezili laukumā pilda līdzīgas funkcijas. Boguts gan ir krietni stabilāks aizsardzībā. Viņa izkrišana no sastāva nenoliedzami samazina Stīva Kera variācijas iespējas, taču arī „Cavaliers” biežāk dod priekšroku spēlēt ar īso sastāvu.

Pagājušajā sezonā „Warriors” izdevās titulu iegūt tieši sestajā sērijas spēlē, kas arī toreiz notika Klīvlendā. Karijs norādīja, ka komandai jau ir pieredze šādā situācijā, taču nevajagot tam arī pievērst pārāk lielu uzmanību, jo daudzas nianses ir pavisam citādas.

Klīvlendai pagājušajā finālā nevarēja palīdzēt Kevins Lavs, kurš tagad ir ierindā, taču spiests saņemt kritiku par savu sniegumu. Viņš piektajā spēlē guva tikai divus punktus un savāca tikai trīs atlēkušās bumbas. „Cavaliers” treneris Tairons Lū gan novērtēja viņa sniegumu aizsardzībā un izteicās, ka uzbrukumā visu jau paveica Lebrons un Kairijs, līdz ar to Lavam vairs nav palicis pārāk daudz metienu.

„Ceram, ka izdosies turpināt spēlēt tā kā piektajā spēlē,” sacīja Džeimss. „Domāju, ka tas atkarīgs no noskaņošanās spēlei un mača norises vietas. Taču abas komandas šajā sērijā ir uzvarējušas pretinieku arēnā, pierādījušas, ka ir spējīgas to izdarīt, līdz ar to nedomāju, ka mājas arēnas faktors šobrīd būtu izšķirošs.”

Izšķirošs toties var izrādīties Grīna faktors. Viņš diskvalifikācijas dēļ savas komandas spēli bija spiests vērot TV ekrānā un bija gatavs uzreiz pēc uzvaras pievienoties komandai svinībās, taču nekāda uzvara nesanāca. „Man ir spēcīga pārliecība, ka, ja es būtu spēlējis piektajā spēlē, „Warriors” būtu uzvarējusi,” sacīja Grīns. „Bet es to nedarīju, jo ar savām darbībām radīju draudus diskvalifikācijai. Tā bija viena no dīvainākajām dienām manā mūžā – skatīties, kā komandas biedri cīnās par mūsu titulu. ”

NBA finālsērijā iepriekš bijuši 32 gadījumi, kad komanda nonāk iedzinējos ar 1-3. Tikai divas reizes zaudētājiem ir izdevies panākt neizšķirtu 3-3, turklāt pēdējoreiz tas notika tālajā 1966. gadā.

Datums Laiks Vieta Rezultāts
3.06 4:00 Oklenda Warriors-Cavaliers 104:89
6.06 3:00 Oklenda Warriors-Cavaliers 110:77
9.06 4:00 Klīvlenda Cavaliers-Warriors 120:90
11.06 4:00 Klīvlenda Cavaliers - Warriors 97:108
14.06 4:00 Oklenda Warriors-Cavaliers 97:112
17.06 4:00 Klīvlenda
20.06 3:00 OklendaFP Investment E.Melngaiļa 1a, Rīga, LV-1010
Аглениекс Аигарс Гребля на байдарке и каноэ, Гребной слалом
Регистрация