03.07.2014. 18:45
Sestdien gaidāmajā Vimbldonas sieviešu vienspēļu turnīra finālā būs 2011. gada čempiones Petras Kvitovas un Juženijas Bušāras fināls. Abas šodien pusfinālos guva uzvaras divos setos, apspēlējot attiecīgi Luciju Šafaržovu (7:6(6), 6:1) un Simonu Halepu (7:6(5), 6:2). Bušārai pēc divām dienām būs karjeras pirmais "Grand Slam" fināls.

Pirmajā pusfinālā starp 2011. gada čempioni Petru Kvitovu un viņas tautieti Luciju Šafaržovu nopietna spēkošanās bija tikai 1. setā. Pirmo reizi spēlējot "Grand Slam" pusfinālā, Šafaržova jau pirmajā geimā zaudēja savu servi. Iespēju atspēlēties viņa sagaidīja ceturtajā geimā, to pabeidzot ar neatvairāmu "bekhendu" stūrī – 2:2.

Abas tenisistes pēc tam pārliecinoši darbojās savas serves geimos, 1. seta uzvarētājas noskaidrošanu atliekot uz taibreiku. Šafaržova tajā divreiz atspēlēja minibreiku, pie 5:6 ar teicamu servi atspēlēja setbumbu, tomēr izvairīties no zaudējuma nespēja. Kvitova 13. punkta izspēlē labi uzņēma Šafaržovas servi, iegūstot otro mačbumbu. Šoreiz jāservē pašai, ko Čehijas pirmā rakete izmantoja – 7:6(6).

Šafaržova arī 2. setā ātri zaudēja servi, bet iespēju atspēlēties neizmantoja, piektajā geimā breikumbas izspēlē atsitot tīklā Petras otro servi. Kvitova spēlēja ļoti pārliecinoši, tūlīt ieguva vēl vienu breiku un pavisam drīz varēja līksmot par sesto uzvaru pār Šafaržovu (6-0) un otrā Vimbldonas fināla sasniegšanu. Kvitova pirms trim gadiem titula spēlē ar 6:3, 6:4 uzveica Mariju Šarapovu.

Tikšana līdz finālam Kvitovai ļaus rangā no 6. vietas pakāpties uz 4., kas šajā turnīrā gan ir maksimums – augstāk netikt, pat sestdien uzvarot finālā. Kvitova savu reitinga rekordu sasniedza 2011. gada oktobrī, kad pēc uzvaras "WTA Championships" turnīrā ieņēma 2. vietu.

Arī otrais pusfināls sākās ar agru favorītes breiku. Simona Halepa trešajā gemā, pateicoties Juženijas Bušāras problēmām ar pirmo servi, izvirzījās vadībā ar 2:1. Bušāra atspēlējās ļoti ātri, ceturtajā geimā uzņemšanā zaudējot tikai vienu izspēli, pie tam Simona vienā no epizodēm, sniedzoties pēc bumbiņas, izmežģīja kreiso potīti. Halepa astotajā geimā atspēlēja divas breikbumbas, saglabājot līdzsvaru – 4:4.

Apzinoties Halepas problēmas ar kreiso kāju, Bušāra lika pretiniecei skriet vairāk, taču pavirša spēle uzņemšanā liedza 1. setā iegūt vēl vienu breiku. Tāpat kā pirmajā pusfinālā, arī otrajā mačā 1. seta uzvarētāja noskaidrojās taibreikā. Tajā pirmie pieci punkti tika serves uzņēmējai. Pēc tam Halepa izvirzījās vadībā ar 2:4, bet pārsvaru nenosargāja. Bušārai atspēlēties palīdzēja tīkls, bet izšķirošo pārsvaru kanādiete ieguva pati ar teicamu spēli uzbrukumā. Halepa ar fantastisku "forehand" sitienu pie 4:6 atspēlēja vienu setbumbu, bet otro novērst viņai neļāva – 1. sets bušārai taibreikā – 7:6(5).

1. seta zaudēšana Halepai viņas kondīcijā bija kritiska. Rumāniete atspēlēties nebija gatava, 2. setā iespaidīgi sabrūkot. Bušārai handikaps tika iedots jau trešajā geimā, kurā Simonai divas dubultkļūdas. Pēc tam sekoja vēl viens breiks – atlika uzzināt tikai mača rezultātu. Būšarai uzvara ar 7:6(5), 6:2. Nervozā galotnē punktu izdevās pielikt tikai ar sesto mačbumbu.

Fināls notiks sestdien. Abas titula pretendentes iepriekš tikušās vienreiz. Kvitova Bušāru viņas mājās Toronto pagājušājā gadā sagrāva ar 6:3, 6:2. Pēc divām dienām pirmais "Grand Slam" fināls ne vien Bušārai, bet arī Kanādai.

Vecumnieku novada dome Vecumnieku novada dome Vecumnieki, Rīgas 29, Vecumnieku p., Vecumnieku n., LV-3933