03.07.2014. 11:00
Ceturdiena ir Vimbldonas sieviešu turnīra pusfinālu diena. Pirmajā mačā plkst. 15:00 divu Čehijas tenisistu cīņā labāko noskaidros Petra Kvitova un Lucija Šafaržova, bet pēc viņām uzmanība Simonai Halepai un Juženijai Bušārai. Otro dienu pēc kārtas divi mači Aļonai Ostapenko. Latvijas tenisiste mēģinās iekļūt gan vienspēļu, gan dubultspēļu ceturtdaļfināļā.

Jau tagad skaidrs, ka ceturto gadu pēc kārtas pirmajos trīs "Grand Slam" turnīros būs trīs dažādas čempiones. No četrām Vimbldonas pusfinālistēm iepriekš "Grand Slam" sacensībās uzvarējusi tikai viena – Petrai Kvitovai tas šeit izdevās 2011. gadā.

Simona Halepa ir spēlējusi finālā, bet jūnijā Parīzē zaudēja Marijai Šarapovai. Šafaržova pirmo reizi karjerā spēlēs "Grand Slam" pusfinālā, tikmēr Bušārai gan trešais pusfināls sezonā, gan arī karjerā. Abos iepriekšējos viņa zaudēja nākamajām čempionēm – Melburnā Na Lī un Parīzē Šarapovai.

Divas no četrām tensisistēm jau garantējušas jaunus vai atkārtotus rekordus rangā. Bušārai pēc Vimbldonas būs vismaz 8. vieta, Šafaržovai pusfināls ļaus pacelties uz 17. vietu, atkārtojot iepriekšējo sasniegumu (2012. gada augusts). Ja Halepa iekļūs finālā, viņa pakāpsies uz 2. vietu, no tās izstumjot Lī.

Šafaržova savu pirmo "Grand Slam" pusfinālu sasniegusi 37. turnīrā. Tikai četrām tenisistēm vajadzēja vairāk turnīrus, lai pirmo reizi uzspēlētu "major" pusfinālā. Rekordiste ar 46 ir Jeļena Ļihovceva.

Kvitova uzvarējusi tikai vienu no četriem pusfināliem "Grand Slam" līmenī, tas bija pirms četriem gadiem Vimbldonā pret Viktoriju Azarenku. Pārējie trīs divi zaudējumi pret Šarapovu, viens pret Serēnu Viljamsu. Petra uzvarējusi visus piecus mačus pret savu tautieti Šafaržovu. Pēdējā tikšanās abām bija pavisam nesen Īstbornā, kur Kvitova bija pārāka ar 6:1, 5:7, 7:6(4). Kvitovai toreiz bija jāuzar divos setos, taču jau atkal viņa nodemonstrēja savu nestabilitāti, divu setu vietā spēlējot trīs. Šafaržova divos no pieciem mačiem pret Kvitovu tikusi līdz trešajam setam. Arī februārī Dohā. Četras no piecām spēlēm abām bijušas šogad!

Kvitova uzvarējusi pēdējos 14 mačus pret kreilēm. Pēdējais zaudējums tādā mačā viņai bija 2013. gada janvārī "Australian Open" pret Loru Robsoni. Skaidrs, ka arī šodien Kvitova ir favorīte, taču viņas nestabilais teniss dod Šafaržovai cerības. Arī Lucijai ir lieliska serve un labs uzbrukums. Spēlēšana "Grand Slam" turnīra pusfinālā pirmo reizi ir viņas mīnuss. Šafaržova piecos mačos nav zaudējusi nevienu setu, Kvitovai ir viens zaudēts. Petra kortā pavadījusi mazliet vairāk laika: 7:09 stundas pret 6:29.

Grūtāk uzvarētāju paredzēt otrajā pusfinālā. Halepa Bušāru martā ar 6:2, 1:6, 6:4 apspēlēja Indianvelsā. Abām tā ir vienīgā tikšanās. Zāliens noteikti ērtāks ir Bušārai, taču Halepai ir dotības, lai veiksmīgi spēlētu arī uz šī seguma. Bušārai no visām četrām pusfinālistēm bijis grūtākais ceļš uz labāko četrinieku. Džīnijas apspēlēto piecu spēlētāju vidējais rangs ir 32. Halepai tas ir tikai 84. Bušāra turnīrā nav zaudējusi nevienu setu (Halepa vienu), toties kortā ir pavadījusi vairāk laika: 7:18 stundas pret 5:58.

Otro dienu pēc kārtas divi mači Aļonai Ostapenko. Vispirms plkst. 13:00 vienspēļu sacensību 3. kārtas mačs pret Anhelinu Kaļiņinu (8. korts), bet dažas stundas vēlāk tajā pašā kortā (ceturtais mačs) dubultspēļu 2. kārtas cīņa kopā ar Ungārijas tenisisti Annu Bondaru. Aļona Vimbldonā līdz ceturtdaļfinālam vēl ne reizi nav tikusi. Video tiešraides nebūs, bet spēlei noteikti varēs sekot līdzi turnīra mājaslapā.

Vimbldona ir vienīgais no četriem "Grand Slam" turnīriem, kuru nerāda Eurosport. Turnīra galvenais pārraidītājs ir BBC. No zināmākajiem kanāliem var minēt arī ESPN un Tennis Channel. Stabilas interneta tiešraides nodrošina Unibet TV. Bezmaksas strīmus var meklēt šeit vai šeit.

Preiļu 1. pamatskola Preiļu 1. pamatskola Daugavpils 34, Preiļi, Preiļu n., LV-5301
Гиниятуллина Эльвира Гиниятуллина ЭльвираХудожественная гимнастика, Силовое троеборье, Фитнес, Бодибилдинг, Пилатес, Лечебная гимнастика