06.01.2016. 06:43
Latviešu NBA debitants Kristaps Porziņģis otrdien izcēlās ar 17 gūtiem punktiem un 11 atlēkušajām bumbām regulārā čempionāta izbraukuma spēlē, kurā viņa pārstāvētā Ņujorkas Knicks vienība atkārtoti pārspēja spēcīgo Atlantas Hawks - 107:101 (29:25, 25:29, 30:22, 23:30). Tikai divas dienas iepriekš Ņujorkā mājinieki bija pārāki ar 111:97, bet pirmajās divās tikšanās reizēs šosezon Atlantai piekāpās (101:112, 98:117).

Статья целиком:

Šoreiz spēles pirmā daļa tika aizvadīta līdzvērtīgi, nevienai no komandām nespējot gūt lielāku pārsvaru, un puslaikam noslēdzoties neizšķirti 54:54. Viss mainījās trešajā ceturtdaļā, kad sekmīgi spēlējošie Knicks pamanījās iekrāt pat 16 punktu pārsvaru, taču šo spēles daļu noslēdza ar +8 uz tablo 84:76. Vēl mazāk kā divas minūtes līdz mača beigām Knicks bija priekšā ar 99:95, kad Porziņģis un mājinieku basketbolists Kents Benzemors nopelnīja pa tehniskajai piezīmei cīņā par atlēkušo bumbu. Porziņģis turpinājumā realizēja divus soda metienus un Ņujorka prata trauslo pārsvaru nosargāt.

Porziņģis šoreioz laukumā pavadīja 31 minūti un 30 sekundes, realizējot 7 no 12 metieniem no spēles (2p 7/9, 3p 0/3), kā arī visus trīs soda metienus. Tāpat latvieša rēķinā 11 atlēkušās bumbas, pa vienam bloķētam metienam un rezultatīvai piespēlei, viena kļūda un trīs personīgās piezīmes. Šis bija viņa 13. double-double debijas sezonā.

Rezultatīvākie uzvarētāju rindās bija Karmelo Entonijs un Ārons Aflalo, kuri katrs guva pa 23 punktiem, Entonijam pievienojot arī 11 atlēkušās, bet 15 punkti Derikam Viljamsam.

Atlantu no zaudējuma neglāba arī fakts, ka ikviens no starta piecinieka basketbolistiem guva vismaz 12 punktus, visvairāk (19) Pola Milsapa kontā, bet Als Horfords izcēlās ar 13 punktiem, 10 atlēkušajām un astoņām piespēlēm, nedaudz atpaliekot no triple-double.

Šī Ņujorkai bija trešā uzvara pēdējās četrās spēlēs. Komanda ar 17 uzvarām 36 mačos pakāpusies uz 11.vietu Austrumu konferencē. Zīmīgi, ka 17 uzvaras pērn Knicks guva visas regulārās sezonas laikā jeb 82 spēlēs.

Nākošo spēli komanda jau trešdien viesos aizvadīs pret Maiami Heat vienību, kas uzvarējusi pēdējos trīs mačos un ar bilanci 21-13 ieņem augsto 3.vietu Austrumu konferencē.