06.07.2015. 22:11
Vēl divus punktus Somija futbola čempionāta spēlē zaudēja pašreizējā līdere un titula sargātāja HJK, kas savā laukumā ielaida 86. minūtē un izlaida uzvaru pret HIFK (1:1).

Kamēr Latvijā vasarā un jo īpaši Eirokausu laikā SMScredit.lv Virslīgas kalendārs ir stipri izretināts, Somijā komandas spēlē pat pa diviem mačiem nedēļas laikā. Somijas čempione HJK turpināja rotēt ar sastāvu un salīdzinājumā ar pirms nedēļas piedzīvoto sakāvi pret Turku "Inter" (0:3) starta vienpadsmitniekā veica četras izmaiņas.

Mājiniecei HJK izdevās pašā otrā puslaika sākumā atklāt rezultātu. HJK izpildīja standartsituāciju, bumba soda laukumā atleca pie mājinieku spēlētāja, kurš atspēlēja pie soda laukuma esošajam Atomu Tanakam, un japāņu uzbrūkošais pussargs spēcīgi sita cauri burzmai. Lai arī bumba lidoja praktiski pa vārtu vidu, vārtsargs nepaguva reaģēt (1:0).

Tomēr 86. minūtē HIFK izglābās. Pēc tāla auta metiena bumba soda laukumā atleca pie Tommi Vesalas, un viesi izrāva neizšķirtu 1:1. Spēles scenārijs bija praktiski identisks 26. jūnija cīņai, kurā HJK zaudēja punktus pret vienu no pastarītēm Tamperes "Ilves" (1:1). Toreiz Tanaka rezultātu atklāja 57. minūtē, bet pretinieki izglābās tajā pašā 86. minūtē.

HJK jau trešo spēli pēc kārtas palika bez uzvaras – divi neizšķirti un viens zaudējums -, taču komandas pozīcijas tabulā nemainījās. Šajā kārtā no sešām spēlēm piecas beidzās neizšķirti, un vienīgo uzvaru izcīnīja "Jaro", kas ar 3:1 pārspēja KuPS un pakāpās uz devīto pozīciju.

Kamēr "Ventspils" spēle pret "Jelgavu" ir pārcelta uz 19. augustu un kurzemnieki var rūpīgi gatavoties UEFA Čempionu līgas otrajai kvalifikācijas kārtai, HJK vēl 10. jūlijā būs jāviesojas pie savas tuvākās konkurentes RoPS, kura pēc zaudētiem punktiem pat ir vadībā. "Ventspils" un HJK pirmā cīņa notiks 14. jūlijā Ventspilī, bet atbildes spēle nedēļu vēlāk norisināsies Helsinkos.