01.03.2014. 20:51

Статья целиком:

Pašreizējie BBL čempioni «Ventspils» sestdien savā laukumā ar 84:55 (22:22, 19:11, 20:14, 23:8) sagrāva Lietuvas komandu Panevēžas «Lietkabelis». Pirmajā mačā savā laukumā pārāki ar 67:66 bija «Lietkabelis», bet atbildes spēlē Ventspilī kurzemniekiem izdevās viena punkta deficītu atspēlēt un divu maču summā uzvarēt ar pārliecinošo 150:122.

Atbildes cīņā abas komandas spēkojās līdzvērtīgi spēles pirmajā daļā, taču ventspilnieki, cīņai tuvojoties noslēgumam, pamazām pārņēma iniciatīvu savās rokās. Ceturtajā ceturtdaļā «Ventspils» pārsvars pirmo reizi sasniedz 20 punktus (69:49).

Latvijas komandas rindās pa 13 punktiem guva Sandis Valters un Jānis Timma, bet pa 12 iemeta Lorenco Viljamss un Ronalds Zaķis. Debiju šajā mačā «Ventspils» rindās piedzīvoja amerikāņu aizsargs Villijs Kemps, kurš guva trīs punktus.

Apakšgrupu turnīrā «Ventspils» pirmajā aplī uzveica Panevēžas klubu ar 81:61, bet otrajā aplī izbraukumā tika pie grūta panākuma ar 64:59.

«Ventspils» izslēgšanas spēlēm kvalificējās pārliecinoši, jo 12 spēlēs tika pie desmit uzvarām, kas B apakšgrupā ļāva ieņemt pirmo vietu, tikmēr «Lietkabelis» ar četriem panākumiem šajā pat grupā bija piektais.

Tikmēr citā mačā 13 punktus pret latvieša Ingus Bankevica pārstāvēto Lietuvas vienību Pasvāles «Pieno žvaigzdes» nespēja atspēlēt «Liepāja»/«Trobet», atbildes mačā izbraukumā piedzīvojot sakāvi ar 67:93 (10:17, 23:27, 17:26, 17:23).

Līdz ar to divu spēļu summā liepājnieki piekāpās Lietuvas komandai ar 146:185.

Atbildes mačā Latvijas komandas labā pa 12 punktiem iemeta Pīdžejs Hils un Artis Ate. Uzvarētāju rindās Bankevics 29 minūtēs un 15 sekundēs guva 13 punktus, jo iemeta vienu no trim divpunktu metieniem, visus trīs tālmetienus un abus soda metienus. Tāpat latvieša rēķinā arī četras atlēkušās bumbas, divas pārtvertas piespēles, trīs piezīmes un divi izprovocēti noteikumu pārkāpumi, kas deva 16 efektivitātes punktus.

Līdz ar to «Liepāja»/«Triobet» pievienojusies «Valmierai», kas arī savu BBL sezonu jau noslēgusi.

CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga