24.03.2014. 21:50
Basketbola klubs "VEF Rīga" (7-11) pirmdien, 24. martā, VTB līgas mājas spēlē, sacenšoties bez Kristapa Janičenoka, uzvarēja Jāņa Blūma pārstāvētos Kazahstānas kausa ieguvējus "Astana" (8-10) ar rezultātu 97:83.

Статья целиком:

, nra.lv, Sports

B grupas kopvērtējumā Latvijas čempioni ieņēma septīto vietu, jau agrāk zaudējot izredzes kvalificēties "play-off" turnīram. Sezonas turpinājumā rīdzinieki spēlēs tikai Latvijas Basketbola līgā.

Starta piecnieki

VEF Rīga: Brauns, Strēlnieks, Kuksiks, Robinsons, Nikss

Astana: Cvetkovičs, Džonsons, Koļesņikovs, Kalatess, Saimons

Starta minūtēs VEF nelaida pretiniekus soda laukumā, bet uzbrukumā aktīvi izmēģināja laimi no distances. Grozā lidoja jau pirmais Robinsona tālmetiens, savukārt nākamajās minūtēs ļoti aktīvs perimetrā bija Kuksiks. Pirmajos divos mēģinājumos bumba atlēca no stīpas, taču trešais un ceturtais mēģinājums sasniedza mērķi. Auglīga izvērtās arī Robinsona un Niksa sadarbība groza apakšā, tāpēc piecu minūšu laika rīdzinieku pārsvars izauga līdz vienpadsmit punktiem – 17:6.

Iespēlējoties Astanas centram Deividam Saimonam – viņš guva 11 no 13 komandas punktiem spēles sākumā – rezultāts auga līdzīgāk, taču rīdzinieki joprojām turēja drošu pārsvaru. Ceturtdaļas beigās laukumā tika Iļjins, Pļavnieks un Polks. Ramūns Butauts izmēģināja pilna laukuma presingu, taču viesi vēl bija pietiekami svaigi un samazināja starpību līdz četriem punktiem – 25:21. Desmitminūtei punktu pielika Nikss – 27:21.

Otrās ceturtdaļas sākumā presingu izmēģināja arī viesi, pēc izprovocētām kļūdām un ātrajiem uzbrukumiem izlīdzinot rezultātu – 27:27. Pusminūti vēlāk Raša tālmetiens jau izvirzīja Astanu vadībā, taču otrā pusē sekoja Kuksika trešais tālšāviens – 30:30. Rašs atbildēja izaicinājumam, nekavējoties atzīmējoties vēlreiz. Kuksiks un Brauns nesamierinājās ar notikušo. Pirmais pārķēra bumbu un izkārtoja precīzu metienu perimetrā, bet Rihards sekmīgi pabeidza ātro uzbrukumu – 35:33. Divreiz no perimetra izšāva arī Jānis Blūms. Tikpat rezultatīva spēle turpinājās līdz puslaika pārtraukumam, VEF atpūtā ejot ar deviņu punktu pārsvaru – 57:48.

Pirmajā puslaikā VEF iemeta 9 no 16 tālmetieniem, turklāt pieļāva tikai četras kļūdas. Tālāk precizitāte kritās, tomēr rezultāts turpināja augt rīdzinieku labā. Ļoti veiksmīgi uzbrukumā spēlēja Robinsons un Polks, īsi pirms trešās ceturtdaļas beigām panākot deviņpadsmit punktu pārsvaru – 79:60. Atlikušajā laikā Ramūna Butauta, Jevgeņija Kosuškina, Nikolaja Mazura un Jāņa Gailīša vīri noturēja vadību, pārtraucot piecu zaudējumu sēriju.

VTB līga, 24. marts, Rīgas arēna

VEF Rīga – Astana 97:83 (27:21, 30:27, 22:14, 18:21)

VEF Rīga: Polks 21, Kuksiks 20, Robinsons 18, Nikss 17, Jahovičs 6, A. Bērziņš 5, Brauns 5, Strēlnieks 3, Iļjins 2, Pļavnieks.

Astana: Saimons 17, Džonsons 15, Lavals 15, Rašs 14, Blūms 8, Kalatess 8, Koļesņikovs 5, Ponomarjovs 1, Cvetkovičs.

Tiesneši: Milivoje Jovčičs (Serbija), Tomass Jasevičus (Lietuva), Semjons Ovinovs (Krievija). Komisārs Agnis Pērkons.