07.12.2015. 21:29
Latvijas čempionvienība basketbolā «VEF Rīga» pirmdien VTB Vienotās līgas regulārā čempionāta noslēdzošajā mājas spēlē 2015.gadā ar 77:92 (25:26, 21:30, 11:16, 20:20) zaudēja Krievijas superklubam Maskavas CSKA.

Статья целиком:

«VEF Rīga» sastāvā 23 punktus iemeta Mārtiņš Meiers, bet desmit punktus pievienoja meksikānis Fransisko Kruss.

Tikmēr CSKA rindās ar 16 punktiem izcēlās francūzis Nando de Kolo, bet 15 punktus guva Ņikita Kurbanovs.

Pirmajā ceturtdaļā abas komandas aizvadīja ļoti sīvu spēli, CSKA basketbolistiem nespējot palielināt punktu starpību lielāku par sešiem punktiem, bet spēles nogriezni noslēdzot tikai ar viena punkta pārsvaru. Tiesa, nākamajā ceturksnī rīdzinieki vairs nespēja tik ļoti pretoties viesiem, līdz ar to nonākot iedzinējos pat ar 12 punktu deficītu (49:37). Līdz spēles pirmās daļas beigām «VEF Rīga» basketbolistiem neizdevās samazināt CSKA punktu pārsvaru, puslaiku noslēdzot iedzinējos ar 46:56.

A photo posted by vefriga (@vefriga) on Dec 7, 2015 at 10:47am PST

Otrajā spēles daļā CSKA turpināja aktīvu spēli un neļāva rīdziniekiem samazināt iekrāto rezultāta pārsvaru. Trešo ceturksni Maskavas kluba basketbolisti spēli noslēdza ar 15 punktu pārsvaru (72:57), ko spēja noturēt arī spēles beigās. Tiesa, dažas minūtes CSKA pārsvars bija pat 17 punkti (92:75).

Šī sezona «VEF Rīga» komandai ir neveiksmīga, un desmit Vienotās līgas spēlēs gūtas tikai trīs uzvaras. Tiesa, iepriekšējā mačā rīdzinieki izbraukumā ar 99:69 pārliecinoši uzvarēja līgas pastarīti Tbilisi «Vita» no Gruzijas.

Jau pirms spēles pret «Vita» vienību «VEF Rīga» komandu bija atstājis amerikāņu saspēles vadītājs Kenets Smits, bet aizvadītajā nedēļā rīdzinieki tieši uz Tbilisi komandu izīrēja Krievijas uzbrucēju Vladislavu Starateļevu, līdz ar to viņu sastāvā tagad palikuši vairs tikai pieci leģionāri.

Ceturtdien «VEF Rīga» aizvadīja kārtējo «Aldaris» Latvijas Basketbola līgas (LBL) regulārā čempionāta maču, kurā ceturtajā ceturtdaļā salauza pretinieku pretestību un ar rezultātu 86:59 savā laukumā pieveica «Jelgavu».

LBL turnīrā rīdzinieki tikuši pie pieciem panākumiem sešos mačos, vienīgo zaudējumu piedzīvojot sezonas pirmajā duelī pret vienu no turnīra līderiem «Valmiera»/ORDO.

Tikmēr CSKA ar astoņiem panākumiem deviņās spēlēs ir Vienotās līgas līdere. Krievijas superklubs svinējis uzvaras pēdējos piecos dueļos, pie tam trijos no tiem tika gūti vismaz 100 punkti un svinētas pārliecinošas uzvaras - ar 100:67 pret latviešu uzbrucēja Rolanda Freimaņa pārstāvēto Igaunijas vienību Tallinas «Kalev», 119:68 pret Čehijas spēcīgāko komandu Nimburkas ČEZ un 113:77 pret Latvijas basketbolista Jāņa Timmas pārstāvēto Sanktpēterburgas «Zeņit», kas ir turnīra vicelīdere.

Pašlaik vienīgo zaudējumu CSKA piedzīvoja oktobra beigās izbraukuma spēlē pret Ainara Bagatska trenēto un latviešu basketbolista Kaspara Bērziņa pārstāvēto «Ņižņij Novgorod» vienību, pagarinājumā piekāpjoties ar 82:86.

Tikmēr ULEB Eirolīgas turnīrā CSKA rēķinā septiņas uzvaras un viens zaudējums, kas piedzīvots novembra vidū savā laukumā pret spāņu klubu Malagas «Unicaja» (78:86). Kopš šīs neveiksmes CSKA sekojusi sešu uzvaru sērija.

Vienotās līgas kopvērtējumā pašlaik «VEF Rīga» ar trim uzvarām desmit spēles ieņem 13.vietu 16 komandu konkurencē, bet «CSKA» ir pirmajā vietā.