30.11.2014. 18:50
Latvijas vicečempioni basketbolā «VEF Rīga» svētdien VTB Vienotās līgas mačā savā laukumā ar rezultātu 72:80 (20:17, 18:24, 18:20, 16:19) zaudēja spēcīgajai Krievijas komandai Krasnodaras «Lokomotiv-Kubaņ».

Статья целиком:

, TVNET.LV, Sporta jaunākās ziņas

• LBS prezidents: VEF ir ļoti jauna komanda. Eiropai vajag pieredzi 2014. g. 28. novembris

Līdz ar to novembra deviņās spēlēs Rīgas klubs izcīnīja tikai vienu uzvaru.

Amerikānis Džeralds Robinsons un Mareks Mejeris rīdzinieku labā guva attiecīgi 18 un 16 punktus, bet pie 15 punktiem tika Ingus Jakovičs. Tikmēr «Lokomotiv-Kubaņ» rindās ar 21 punktu un desmit atlēkušajām bumbām izcēlās amerikānis Deriks Brauns.

Lai arī spēli komandas sāka līdzvērtīgā cīņā, pirmie vadību ieguva viesi, panākot 11:4 sev par labu. Turpinājumā gan ļoti sekmīgi nospēlēja «VEF Rīga» basketbolisti, kuri guva 14 punktus pēc kārtas un savu grozu nosargāja vairāk kā četru minūšu garumā, kas komandai deva vadību ar 18:11. Ceturtdaļas atlikušajā laikā rīdzinieku pārsvars saruka līdz trīs punktu vērtībai.

Otrās ceturtdaļas ievadā viesi atjaunoja neizšķirtu, tomēr ātri vien vadību sev atgrieza «VEF Rīga», kas vairākas reizes izveidoja četru punktu handikapu. Saistošā cīņā Krievijas klubs neizšķirtu 34:34 panāca trīs ar pusi minūtes pirms puslaika beigām, bet divas minūtes pirms iešanās atpūtā rezultāts bija 36:36. Atlikušajā laikā mājinieki neizmantoja iespējas nostiprināt savas pozīcijas, kas lika nonākt iedzinējos ar trim punktiem.

#vefriga #vtbleague #basketbols

A photo posted by vefriga (@vefriga) on Nov 11, 2014 at 8:17am PST

Pirmajās divās trešās ceturtdaļas minūtēs «Lokomotiv-Kubaņ» komanda panāca desmit punktu pārsvaru, ko vēlāk četras minūtes pirms ceturtdaļas beigām atjaunoja, panākot rezultātu 55:45.

Vēlāk uz brīdi viesu pārsvars sasniedza 11 punktus, tomēr divu minūšu laikā ar deviņiem pēc kārtas gūtiem punktiem «VEF Rīga» panāca vien divu punktu deficītu. Līdz ceturtdaļas beigām Krievijas komanda atjaunoja piecu punktu handikapu.

Gandrīz trīs ceturtās ceturtdaļas pirmo minūšu garumā viesi palika bez gūtiem punktiem, kas mājiniekiem ļāva panākt neizšķirtu 63:63. Mazrezultatīvā cīņā «Lokomotiv-Kubaņ» ceturtdaļas vidū panāca sešu punktu pārsvaru. Nedaudz mazāk kā četras minūtes pirms cīņas beigām «VEF Rīga» zaudēja ar 64:69, vēlāk pietuvojās līdz trīs punktu atstatumam, taču tad zaudēja trīs punktus vienā uzbrukumā guva viesi.

Ļoti saspringtā cīņā «VEF Rīga» ieguva uzbrukuma tiesības pie rezultāta 70:74, kad vēl bija jāspēlē minūte un 20 sekundes. Haotiskā uzbrukumā punktus mājinieki neguva, uz ko viesi tūdaļ atbildēja ar diviem gūtiem punktiem. Atlikušajā laikā mājinieki par uzvaru vairs nepacīnījās.

Pēc savainojuma izārstēšanas pirmoreiz «VEF Rīga» komandas pieteikumā bija iekļauts talantīgais Aigars Šķēle, kurš devās laukumā un tādējādi piedzīvoja savu debiju galvaspilsētas komandā.

«Lokomotiv-Kubaņ» vienība Latvijā viesojās jau trešdien, kad Eiropas kausa izcīņas mačā izbraukumā ar 69:60 pieveica valsts čempioni «Ventspils».

Tikmēr «VEF Rīga» savu iepriekšējo maču arī aizvadīja trešdien, kad Eiropas kausa turnīrā ar 84:96 izbraukumā piekāpās Ungārijas klubam Solnokas «Olaj KK», krietni apgrūtinot savas iespējas kvalificēties otrajam posmam.

Piektdien rīdzinieki paziņoja par sadarbības pārtraukšanu ar amerikāņu saspēles vadītāju Džastinu Kobsu, kurš karjeru turpinās Vācijā.

Pērn «Lokomotiv-Kubaņ» triumfēja Eiropas kausa izcīņā, tāpēc pagājušajā sezonā Krasnodaras klubs startēja ULEB Eirolīgā, kur iekļuva labāko 16 komandu skaitā. Savukārt paralēli debijai Eiropas prestižākajā klubu turnīrā «Lokomotiv-Kuban» labi spēlēja arī VTB Vienotajā līgā, kur ceturtdaļfinālā gandrīz no troņa gāza Maskavas CSKA komandu.

Šosezon «Lokomotiv-Kubaņ» klubs ir atgriezies Eiropas kausa izcīņā, kur izcīnījis septiņas uzvaras septiņās spēlēs, ļaujot priekšlaicīgi nodrošināt sev vietu nākamajā kārtā. Tikmēr VTB Vienotajā līgā Krasnodaras vienība pēc deviņām spēlēm ar sešām uzvarām un trim zaudējumiem ieņem piekto vietu kopvērtējumā, bet «VEF Rīga» ar trim panākumiem ieņem vien 13.pozīciju.

Pašlaik «VEF Rīga» komandai savainojuma dēļ nevar palīdzēt Jānis Bērziņš.