17.01.2016. 16:19
Latvijas čempionvienība basketbolā VEF Rīga svētdien VTB Vienotās līgas regulārā čempionāta mačā nespēja otrajā puslaikā turēties līdzi pretiniekiem un izbraukumā ar 72:82 (19:26, 24:16, 14:24, 15:16) piekāpās spēcīgajam Krievijas klubam Kazaņas Unics.

Статья целиком:

VEF Rīga sastāvā 21 punktu iemeta Fransisko Kruss, kuram arī 11 rezultatīvas piespēles, kamēr 12 punktus un deviņas atlēkušās bumbas pievienoja Mārtiņš Meiers. Savukārt 11 punktus guva Jānis Bērziņš.

Savukārt Unics labā 27 punktus guva Kīts Lengfords.

Šīs spēles sākums Latvijas čempioniem bija veiksmīgs, jo pēc piecām spēlētām minūtēm VEF Rīga atradās vadībā ar 15:11. Tomēr Unics vienība atspēlējās un pārņēma cīņas vadību, pirmo ceturksni mājiniekiem noslēdzot ar septiņu punktu pārsvaru - 26:19. Otrā ceturkšņa sākumā Kazaņas komanda vēl par diviem punktiem palielināja savu pārsvaru, bet rīdzinieki turpmākajās minūtēs veica nelielu izrāvienu un panāca neizšķirtu 30:30. Abi klubi līdzīgi aizvadīja pirmā puslaika beigas, taču pēc sekmīgas Meiera darbības uzbrukumā un aizsardzībā VEF Rīga nedaudz vairāk kā divas minūtes līdz pārtraukumam panāca 38:34 sev par labu.

Vadību Latvijas komanda nosargāja, taču tā palika tikai viena punkta apmērā - 43:42.

Jau ar pašu otrā puslaika sākumu VEF Rīga zaudēja vadību, nepilnu divu minūšu laikā nonākot iedzinējos ar astoņiem punktiem (43:51). Lai gan turpmākajās minūtēs Kazaņas vienība savu pārsvaru vairs diez ko nepalielināja, arī rīdziniekiem neizdevās lauzt cīņas gaitu un panākt pretiniekus. Unics gana pārliecinoši otrajā puslaikā kontrolēja notikumu attīstību laukumā, neļaujoties kritumiem, turklāt pamatlaika noslēdzošajā daļā Lengfords mājiniekiem panāca jau 14 punktu pārsvaru (78:64), ko viesiem no Rīgas atspēlēt tā arī neizdevās.

Šo sezonu ambiciozais Kazaņas klubs iesācis ļoti labi, jo pēc 15 spēlēm izcīnītas 13 uzvaras, ierindojot to otrajā vietā Vienotās līgas kopvērtējumā. Tikmēr VEF Rīga kontā ir četras uzvaras 15 spēlēs, kas decembra vidū lika no amata atbrīvot galveno treneri Karlosu Fradi, kura vietā stājās līdzšinējais viņa palīgs Jānis Gailītis.

Unics šosezon vienlaikus spēlēšanai Vienotajā līgā ir starp vadošajām komandām arī ULEB Eiropas kausa izcīņā, kur pirmo posmu pārvarēja ar septiņām uzvarām un trim zaudējumiem, bet otrā sacensību fāze iesākta ar uzvarām divās spēlēs. Šajā trešdienā izbraukumā Slovēnijā Kazaņas basketbolisti spēkojās ar vietējo Ļubļanas Union Olimpija, kuras sastāvā šosezon spēlē Ronalds Zaķis, izcīnot uzvaru ar 89:83.

Pārliecinošs Unics līderis ir amerikāņu uzbrūkošais aizsargs Kīts Lengfords, kurš gan Vienotajā līgā, gan Eiropas kausā vidēji spēlē gūst vismaz 20 punktus. Viņam ārējā līnijā piebalso pundurvalstiņas Andoras pārstāvis Hoakims Koloms, kurš ir vadošais komandā pēc rezultatīvajām piespēlēm, turklāt iepriekšējās četrās kārtās viņš trīs reizes nosaukts par ULEB Eiropas kausa vērtīgāko spēlētāju.

Groza apakšā Unics sastāvā saimnieko bijušais VEF Rīga centrs Artjoms Parahovskis un atlētiskais amerikānis Leiteiviuss Viljamss, kuriem piepalīdz nu jau ilggadējais Unics spēlētājs, grieķis Kosts Kaimakoglu un pieredzes bagātais horvāts Marko Baničs. Savukārt ārējā līnijā piepulcēts lietuviešu snaiperis Artūrs Milaknis. Savukārt no Krievijas spēlētājiem izceļams trio Antons Ponkrašovs, Valērijs Ļihodejs un Pjotrs Gubanovs, kuri atrodas regulārā rotācijā, asistējot "Unics" komandas viesspēlētājiem.

Kā ziņots, VEF Rīga savā iepriekšējā mačā pirmdien ar 84:89 cienījami zaudēja ULEB Eirolīgā spēlējošajai Krievijas komandai Krasnodaras Lokomotiv-Kubaņ.

VTB Vienotās līgas turnīra tabulā VEF Rīga ar četrām uzvarām 15 mačos ir 13.pozīcijā, bet Unics komandai 13 uzvaras dod otro pozīciju, atpaliekot vienīgi no Eiropas granda Maskavas CSKA, kas ticis pie 15 panākumiem 16 mačos.

Arī šosezon VTB Vienotajā līgā sacenšas 16 komandas, kas bez dalījuma apakšgrupās aizvadīs divu apļu turnīru.

Pērn pavasarī VEF Rīga pēc gada pārtraukuma triumfēja Latvijas čempionātā, finālsērijā ar 4-2 pieveicot pagājušā gada čempioni Ventspili. Tikmēr pārējos turnīros Latvijas galvaspilsētas klubam neveicās tik labi, jo VTB Vienotajā līgā tas nesasniedza izslēgšanas spēles, bet Eiropas kausā nepārvarēja pirmo posmu.