29.12.2017. 20:02

Starta piecinieki:Valmiera: Elksnis, Kaufmanis, Hāzners, Miška, IļjinsVEF Rīga: Peress, Janičenoks, Labucks, Mejeris, Gromovs

Rīdzinieku sastāvā uz spēli nebija saģērbies amerikāņu aizsargs Korijs Hovkins, savukārt mājiniekiem ierindā bija visi pieejamie spēlētāji, izņemot Rihardu Adiņu, kuram atgriešanās šosezon laukumā nav gaidāma ceļgala traumas dēļ. Ar pirmajām mača minūtēm rīdziniekiem izdevās ar augstu precizitāti realizēt savus uzbrukumus, ātri iegūstot iniciatīvu spēlē. Valmierieši tikmēr vairākkārt savstarpēji nesapratās, netiekot pie iecerētajām metienu pozīcijām. Tādējādi jau pēc nepilnām piecām nospēlētām minūtēm valsts čempioni atradās vadībā ar 13:4. Ceturtdaļas vidū savu debiju Latvijas Basketbola līgas augstākajā divīzijā piedzīvoja Maksims Hdins, kurš uzreiz izejot laukumā spēja apspēlēt pretinieku ar muguru pret grozu. Pirmā perioda otrajā pusē vefieši ar ātru spēli vairākkārt nokārtoja brīvus grozu guvumus, pārliecinoši audzējot rezultāta starpību. Pēc nospēlētām desmit minūtēm rezultāts bija 26:11.

Pateicoties Viktora Iļjina rezultatīvajiem uzbrukumiem otrās desmitminūtes ievadā "Valmierai/Ordo" izdevās būt vadībā ceturtdaļas mikro mačā. Trīs minūtes līdz pirmā puslaika noslēgumam Eduards Hāzners realizēja trīs punktu metienu, bet brīdi vēlāk to pašu paveica Ojārs Bērziņš, samazinot starpību līdz desmit punktiem. Spēles pirmā daļa gan noslēdzās ar sešiem Kaspara Bērziņa pēc kārtas gūtiem punktiem. Puslaika pārtraukumā vefieši atradās vadībā ar 47:33.

Spēles pirmajā pusē ceļgalu sasita valmieriešu pamatsastāva saspēles vadītājs Edmunds Elksnis, kurš centās spēlēt otrā puslaika sākumā, bet spēlētāja kustībās laukumā bija redzamas diskomforta pazīmes un ilglaicīgi viens no "mājinieku "veterāniem" komandai palīdzēt nevarēja. Rīgas VEF trešajā ceturtdaļā atkal straujāk audzēja savu pārsvaru, bez īpaši lielām pūlēm panākot 30 punktu starpību, kad Mareks Mejeris trieca grozā "gaisiņu" pēc Aleksa Peresa piespēles - 68:38. Ceturtdaļas izskaņā, kad uz maiņu bija devies Iļjins, "Valmieras/Ordo" jaunieši nespēja tikt galā ar Arnolda Helmaņa un Kaspara Bērziņa staltajiem stāviem, vairākkārt kapitulējot pretinieku priekšā. Punktu ceturksnim pielika Andris Misters, raidot grozā trejaci un panākot 76:42.

Noslēdzošo spēles daļu ar trīspunktnieku ievadīja Kaspars Bērziņš. Pat brīžos, kad cerīgus uzbrukumus izveidot izdevās mājiniekiem, rīdzinieku garie spēlētāji spēja bloķēt valmieriešu metienus, sulīgu bloku izdarot Klāvam Čavaram. Ceturtdaļas vidū, Jānim Kaufmanim gūstot divus punktus caurgājienā, "Valmiera/Ordo" bija iedzinējos ar 50:88. Lielās rezultāta starpības dēļ Latvijas čempioni varēja spēlēt nepiespiestu basketbolu, ātrajos uzbrukumos spēlētājiem uzlabojot savu individuālo statistiku. Mača pēdējā minūtē četras minūtes ieilgušo sausumu valmieriešiem pārtrauca Maksims Hudins, bet viesu centieni gūt simto punktu nebija sekmīgi un mačs noslēdzās ar Rīgas VEF devīto uzvaru - 99:59.

Uzvarētāju rindās rezultatīvākais ar 17 punktiem bija Mereks Mejeris, bet Kaspara Bērziņa kontā 12 punkti. Valmieriešu rindās 23 gūti punkti Viktoram Iļjinam.

"Valmiera/Ordo" - "VEF Rīga" 59:99 (11:26, 22:21, 9:29, 17:23)Valmiera: Iļjins 23, Hāzners 8, Miška 7, Kaufmanis 6, Bērziņš 5, Elksnis 4, Hudins 4, Gersons 2, Jansons, VīksneVEF Rīga: Mejeris 17, Bērziņš 12, Vecvagars 11, Labucks 11, Ate 10, Janičenoks 8, Gromovs 8, Peress 8 (8rp), Misters 7, Zotovs 4, Helmanis 3, Čavars