01.08.2014. 23:02
Latvijas U18 puišu izlase Eiropas junioru čempionātā Turcijas pilsētā Konjā ceturtdaļfinālā zaudēja Turcijas junioriem – 53:78 (16:20, 30:39, 45:59). Pusfinālā par 5./8.vietu latvieši sestdien plkst.16:15 spēlēs ar Spānijas junioriem, kuri ceturtdaļfinālā piekāpās Horvātijai (55:80). Uzvarētāji iegūs tiesības 2015.gadā spēlēt pasaules U19 čempionātā. Maču translēs youtube.com/fiba.

Latvijas U18 izlases galvenais treneris Arnis Vecvagars:

„Droši sākām spēli, taču neizmantojām vairākas labas izdevības gūt punktus ātrajos uzbrukumos pēc bumbas pārķeršanas un šīm neveiksmēm bija dubults efekts. Mēs pazaudējām pārliecību ne tikai uzbrukumā, bet arī aizsardzībā. Savukārt turki, kuri savu skatītāju priekšā sākumā bija diezgan nervozi, ieguva papildus pārliecību un atraisījās labai spēlei.

Netikām galā ar diviem galvenajiem uzdevumiem – neatbloķējām pie sava groza atlētiskos turku centrus un uzbrucējus un nenobremzējām pretinieku bīstamos ātros uzbrukumus, ļaujot viņiem gūt vieglos punktus. Mums punkti nāca daudz grūtāk, tāpēc no pirmās ceturtdaļas beigām mājiniekiem piederēja gan iniciatīva, gan pārsvars, kas ar katru spēles ceturtdaļu kļuva aizvien drošāks.

Tagad galvenais uzdevums ir pacelt augstāk galvas, kas pirmajās minūtēs pēc spēles bija nokārtas. Rīt mums būs kārtējā galvenā spēle, kuras likme ir skaidra un nopietna – ceļazīme uz pasaules U19 čempionātu. Jāmeklē fiziskos un psiholoģiskos spēkus cīņai ar Spānijas junioriem. Rokas traumas dēļ nevarēs spēlēt Zigmārs Raimo, vēl nav skaidrs, cik nopietns ir Džeika Krūmiņa potītes savainojums. Pārējie, ceru, būs gatavi īstenot mūsu sapni.”

Latvijas U18 izlases statistika: Vīriešu U18 izlase