10.12.2013. 22:30

Статья целиком:

Abas komandas šosezon savā starpā tikās otro reizi - oktobrī «Aldaris» Latvijas Basketbola līgas (LBL) mačā «Jēkabpils» tika pie panākuma savā laukumā ar 88:82.

Rezultatīva padevās spēles pirmā ceturtdaļa, kad abas komandas kopā guva 45 punktus. Tikai mača pirmajās minūtēs «Jēkabpils» spēja izvirzīties vadībā, tomēr visu atlikušo spēles gaitu grožus savās rokās turēja mājinieki, pēc pirmā puslaika esot vadībā ar septiņu punktu pārsvaru (42:35).

Spēles otrajā daļā «Valmieras» basketbolists Kristaps Dārgais īsā laika sprīdī guva 11 punktus, bet viesi pretī atbildēja tikai ar diviem (54:37). Trešā ceturkšņa turpinājumā mājinieku pārsvars sasniedza pat 18 punktu robežu. Atlikušajā mača daļā lieliski darbojās «Valmieras» trio - Raimonds Gabrāns, Viktors Iļjins un Dārgais -, kura precizitāte neatstāja Jēkabpils komandai izredzes uz veiksmīgu cīņas iznākumu - 95:67.

Dārgais «Valmieras» vienības labā guva 25 punktus un izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, viņa komandas biedrs Gabrāns guva 16 punktus, bet Iļjins 14.

«Jēkabpils» kluba rindās rezultatīvu spēli aizvadīja amerikānis Trojs Bārnīss, kurš iekrāja 18 punktus.

Tikmēr zaudējumu otrdien piedzīvoja Raita Grafa un Jurija Aleksejeva pārstāvētā Igaunijas vienība Valgas «Maks&Moorits», ko trenē Sandis Buškevics. Valgas klubs ar rezultātu 70:79 (20:21, 17:18, 16:19, 17:21) piekāpās Kazahstānas komandai Aktau «Kaspij».

Aleksejevs laukumā pavadīja 31 minūti un deviņas sekundes, gūstot 14 punktus, savukārt Grafs šajā cīņā nepiedalījās.

Pie uzvaras izdevies tikt arī citai Kazahstānas vienībai, kas spēlē BBL, - Atirau «Barsi», kas ar 69:67 (18:18, 11:17, 22:14, 18:18) izbraukumā pārspēja Igaunijas komandu Parnu».

«Barsi» klubu pārstāvošais Reinis Strupovičs šajā duelī laukumā pavadīja 24 minūtes un 31 sekundi, kuru laikā guva piecus punktus.

BBL turnīra A apakšgrupas kopvērtējumā pašlaik līdere ar sešām uzvarām septiņās spēlēs ir Somijas komanda Tamperes «Pyrinto», kurai ar četrām uzvarām sešās spēlēs seko Edgara Jeromanova pārstāvētā Zviedrijas komanda Norčēpingas «Dolphins». Tikmēr «Valmiera» ar trim uzvarām sešās spēlēs atrodas trešajā vietā, bet «Jēkabpils» ar diviem panākumiem piecās cīņās ieņem sesto vietu.

Tāpat «Jēkabpils» un «Valmiera» sīvi cīnās par trešo vietu LBL kopvērtējumā - abām komandām ir pa 11 panākumiem 14 mačos.

Savukārt B apakšgrupā vadībā ar piecām uzvarām sešās spēlēs ir uzreiz trīs komandas - Ķēdaiņu «Ņevežis» un «Šiauliai» no Lietuvas, kā arī Latvijas vicečempioni «Ventspils», kuriem trim uzvarām seko «Barsi». Pēdējo vietu ar pieciem zaudējumiem piecos mačos ieņem «Liepāja»/«Triobet».

Tikmēr C apakšgrupā labākā no Latvijas komandām ir «Barons kvartāls», kas ar trim uzvarām sešos mačos ir ceturtā, bet Valgas «Maks&Moorits» ar sešiem zaudējumiem sešās spēlēs ir pēdējā, septītā.

Šajā BBL sezonā piedalās 21 komanda - pa vienai no Zviedrijas un Somijas, divas no Kazahstānas, piecas no Latvijas, kā arī pa sešām no Lietuvas un Igaunijas.

Turnīra pirmajā posmā komandas sadalītas trīs grupās, pa septiņām vienībām katrā, klubiem aizvadot divu apļu turnīru. Abas Kazahstānas komandas šajā posmā visas spēles aizvada izbraukumā.

Pēc pirmā posma astotdaļfinālā iekļūs katras grupas spēcīgākās piecas komandas, kā arī labākā no sestajā pozīcijā palikušajām vienībām. Turpinājumā visās izslēgšanas turnīra kārtās, ieskaitot finālu, uzvarētājs tiks noteikts divu maču summā.

Kā ziņots, par pērnās sezonas BBL čempioniem kļuva «Ventspils» komanda, kļūstot par pirmo Latvijas komandu, kas ieguvusi titulu. Gan iepriekšējā, gan šajā sezonā turnīrā nestartē abi spēcīgākie Lietuvas klubi Kauņas «Žalgiris» un Viļņas «Lietuvos rytas», kā arī Latvijas čempioni «VEF Rīga».

get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Новости]. ID: [598]