10.05.2014. 15:47
2014.gada pasaules hokeja čempionāta spēlē Vācijas hokejisti ar 2:1 pēcspēles metienu sērijā uzvarēja Kazahstānu. Spēles pamatlaikā liels pārsvars metienos bija Vācijai, tomēr pietiekami veiksmīgi darbojās Kazahstānas aizsardzība.

Статья целиком:

, nra.lv, Sports

Mača sākumā abas izlases vēl uzskatāmi taustījās, tomēr ātri vien atrada savu spēli. Piektajā minūtē par sitienu galvas apvidū uz 2+10 minūtēm noraidīts tika Aleksejs Vasiļčenko, taču pirmā reālā iespēja atklāt rezultātu bija tieši mazākumā esošajiem Kazahstānas hokejistiem – Romāna Starčenko izrāviens uz Roba Zepa sargātajiem vārtiem nebija rezultatīvs. Savu atbildi sniedza arī vācieši – Krēfeldes "Pinguine" uzbrucējs Daniels Pieta no labas pozīcijas vārtu priekšā netika galā ar Kazahstānas vārtsargu Vitāliju Jeremejevu.

Pēc izturētā mazākuma aktīvāki kļuva Kazahstānas spēlētāji, un perioda vidū tieši viņi atklāja rezultātu. Kevina Dālmena metienu no zilās līnijas pielaboja Andrejs Gavriļins.

Pēc vārtu zaudējuma svaru kausi pamazām nosvērās vāciešu pusē, un periods noslēgumā Peta Kortinas vadītā komanda jau kontrolēja notikumus laukumā. Gandrīz četras minūtes pēc kārtas Vācija pavadīja vairākumā, un tieši šis vilnis arī ienesa pirmo ripu Jeremejeva vārtos. Nedaudz vairāk kā minūti līdz pārtraukumam no zilās līnijas labi uzšķīla Matiass Plahta – Jeremejevs šķietami fiksēja ripu, tomēr tā nodevīgi izslīdēja cauri pieredzējušā vārtsarga kājsargiem un nokļuva vārtos.

Arī otrās trešdaļas lielāko daļu iniciatīva bija vāciešiem, taču vārtu guvumā to pārvērst neizdevās. Otrās trešdaļas izskaņā arī Kazahstāna nodemonstrēja, ka spēj izlauzties cauri Vācijas aizsardzībai, taču Konstantīnam Romanovam neizdevās metiens no nūjas neērtās puses. Arī pēc diviem periodiem rezultāts neizšķirts (1:1), taču metienu attiecība un pārsvars spēles ziņā vāciešu pusē (metieni 27:8).

Pašā trešā perioda sākumā Ari-Pekkas Selina vadītā Kazahstāna vēl centās izveidot uzbrukumus uz vāciešu vārtiem, tomēr absolūti lielāko daļu atlikušā laika balstījās uz spēli aizsardzībā un iespēju noķert vāciešus uz pretuzbrukumiem. Vācijai trešajā periodā bija arī viens vairākums, kurā vācieši pamanījās trijatā iziet pret vienu aizsargu, tomēr Maksims Semjonovs kritienā izsita ripu no Fēliksa Šuca nūjas lāpstiņas. Vāciešu milzīgais spiediens tomēr nespēja salauzt Kazahstānu, un arī mača pamatlaiks noslēdzās ar 1:1. Jāpiebilst, ka pašās pēdējās sekundēs Vācija gandrīz ielaida vārtus pēc viena no retajiem Kazahstānas uzbrukumiem – Nikolajs Antropovs gan meta garām vārtiem. Arī trešajā periodā vācieši vairāk meta pa vārtiem, taču Kazahstāna diezgan apdomīgi ļāva to darīt – Jeremejevs spēlēja pietiekami pārliecinoši, lai pirmos metienus neielaistu, bet par atlēkušajām ripām parūpējās Kazahstānas aizsardzība.

Abu komandu vārtsargi palika nepārspēti arī papildlaikā. Gan Vācija, gan Kazahstāna spēlēja diezgan piesardzīgi, uzbrukumā lieki neriskējot, taču gan Jeremejevam, gan Zepam pa dažām reizēm bija jāiesaistās spēlē. Pēcspēles metienu sērijā Aleksandrs Barta realizēja pirmo Vācijas mēģinājumu, bet Kazahstāna Zepu pārspēja tikai ar trešo reizi – precīzs metiens Dmitrijam Uperam. Vāciešiem gan palika vēl viens mēģinājums – Tomass Openhaimers izcīnīja uzvaru Vācijai (2:1).

Pasaules čempionāts hokejā 2014, 10.maijs

Kazahstāna – Vācija 1:2 (1:1, 0:0, 0:0, 0:0, 0:1)

Vārti: 10:08 Gavriļins (Poliščuks, Dālmens) 1:0, 18:49 Plahta (Ankērts, Draizaitls) 1:1, 65:00 Openhaimers 1:2.

Soda minūtes: 20:4.

Metieni: 20:45.

Vārtsargi: Vitālijs Jeremejevs – Robs Zeps.