01.07.2014. 01:33
Par sesto Pasaules kausa ceturtdaļfinālisti kļuvusi Vācija, kas ar 2:1 pieveica Alžīriju. Pirmajā puslaikā alžīriešiem bija vairākas ļoti labas iespējas izvirzīties vadībā, savukārt otrajā puslaikā ievērojams pārsvars jau bija Vācijai. Pamatu uzvarai vācieši nodrošināja pašā papildlaika sākumā, kad izcēlās Andrē Širle. Beigās Mesuts Ezils panāca 2:0, bet alžīriešu vārtu guvums un cerību atgūšana nāca par vēlu.

Pirms spēlesVācija uzvarēja savā apakšgrupā, lielu soli uz to sperot jau turnīra pirmajā mačā, ar 4:0 sagraujot Portugāli. Tomass Millers šajā spēlē izcēlās ar "hat-trick", un futbolists bija pamatsastāvā arī šodien, toties vāciešiem nācās iztikt bez apslimušā Matsa Hummelsa. Toties pamatsastāvā tika iekļauts Mario Gece, aizstājot Lukašu Podoļski. Alžīrija nodrošināja vietu 1/8 finālā, pēdējā grupu turnīra mačā nospēlējot 1:1 ar galveno konkurenti Krieviju.

Alžīrijai nedaudz pietrūkst līdz vārtiem, Vācija aktivizējas beigāsVācija jau no pirmajām minūtēm kontrolēja bumbu vairāk, toties Alžīrija atbildēja ar bīstamiem pretuzbrukumiem, kopumā pirmajā puslaikā rādot pārliecinošāku sniegumu. Devītajā minūtē Alžīrijai vārtus uzdāvināt varēja no vārtiem neveiksmīgi izskrējušais Noiers, tomēr vārtsargs spēja panākt Slimani un skart bumbu pēc no asa leņķa izdarītā sitiena. 15. minūtē Feguli pēc vairāku aizsargu apspēlēšanas sita pāri no vārtu priekšas, bet nedaudz vēlāk Slimani kritienā ar galvu raidīja bumbu Noiera vārtos, taču tika fiksēta aizmugure, un rezultāts nemainījās.

Alžīrieši neapstājās, un Gulams bīstami ieskrēja soda laukumā un centās trāpīt vārtu tālajā stūrī, taču bumba lidoja garām. Visas iepriekš minētās iespējas Alžīrijai bija vēl puslaika pirmajā pusē, bet tuvāk pārtraukumam pamazām pamodās arī Vācija, vairākas reizes apdraudot Mboli vārtus. Puslaika beigās alžīriešu vārtsargam pat bija jāglābj sava komanda divreiz viena uzbrukuma laikā – vispirms pēc Geces tālšāviena, bet pēc tam pēc Millera raidījuma no tuvākas distances.

Mboli vairākkārt glābj Alžīriju un nodrošina papildlaikuAktīvs jau no pirmajām minūtēm bija uzmainītais Širle, kurš otrā puslaika ievadā izskrēja pret Mboli – vārtsargs bloķēja bumbu, un tā, uzlidojusi augstu gaisā, piezemējās nedaudz garām vārtiem. Pēc sekojošā stūra sitiena bīstami ar galvu sita Mustafi, taču Mboli ķēra bumbu. Turpinājumā Alžīrija neizmantoja labu pretuzbrukumu, uz ko Vācija atbildēja ar teicamu Lāma tālsitienu – Mboli ar pūlēm aizskāra bumbu un novirzīja garām vārtiem.

Alžīrija izniekoja pāris labus pretuzbrukumus, bet kopumā vairs neuzbruka tik bīstami, kā tas izdevās pirmajā puslaikā. Vācija īpaši aktivizējās pamatlaika pēdējo 10 minūšu laikā. Millers spēcīgi sita ar galvu, Mboli glāba, bumba atlēca pie Širles, taču šoreiz vietā bija aizsargs. Divas iespējas bija Šveinsteigeram, kurš vienā no situācijām sita garām, bet otrā atkal teicami spēlēja Mboli. 90 minūtēs vārti tā arī netika gūti –papildlaiks.

Vācija iesit jau papildlaika sākumā un tiek tālākJau pašā papildlaika sākumā Vācija pēc daudziem mēģinājumiem tomēr pārspēja Mboli – pēc Millera piespēles no malas Širle vārtu priekšā pat aizskrēja garām bumbai, taču, tai atrodoties jau aiz viņa, futbolists to tomēr aizsniedza un spēja ievirzīt vārtos. Alžīrijai bija viena laba iespēja atspēlēties, bet Mostefa burzmā pēc stūra sitiena sita bumbu nedaudz garām.

Papildlaika beigās Belkalems izsita vārtos lidojošu bumbu pēc Širles sitiena, bet Ezils ar atkārtotu mēģinājumu panāca 2:0. Pēc Džabū vārtu guvuma pēc piespēles no malas Alžīrija atguva cerības un arī izveidoja vēl vienu bīstamu uzbrukumu, tomēr laika bija pārāk maz, un Vācija noturēja uzvaru. 1/4 finālā vāciešiem būs jātiekas ar Franciju.

Statistika Ger Alg
Bumbas kontrole 78% 22%
Sitieni (rāmī) 22 (16) 7 (4)
Stūra sitieni 10 4
Pārkāpumi 11 20
Aizmugures 4 4

Vārti: Širle 92'; Ezils 119' – Džabū 120'+1Brīdinājumi: Lāms – HališsVācija: Noiers, Hevedess, Lāms, Mustafi (Kedira 70'), Mertezakers, Boatengs, Gece (Širle 46'), Kross, Ezils, Šveinsteigers (Krāmers 109'), MillersAlžīrija: Mboli, Mandī, Belkalems, Gulams, Hališs (Bugerra 97'), Lasens, Mostefa, Taiders (Brahimi 78'), Feguli, Sudani (Džabū 100'), SlimaniGalvenais tiesnesis: Sandru Riki (Brazīlija)