13.07.2014. 10:18
Pasaules kausa finālturnīrā atlicis aizvadīt tikai vienu spēli - šovakar, plkst. 22.00 "Maracana" stadionā Riodežaneiro laukumā izies Vācijas un Argentīnas futbolisti.

Vācijas izlase finālturnīru sāka ar negaidīti pārliecinošu uzvaru pār Portugāli (4:0), kam sekoja neizšķirts pret Ganu (2:2) un uzvara pār ASV (1:0), kas ļāva G apakšgrupā izcīnīt pirmo vietu. Astotdaļfinālā vācieši tikai papildlaikā salauza Alžīrijas izlases pretestību (2:1), ceturtdaļfinālā ar 1:0 pieveikta tika Francija, bet pusfinālā pret mājiniekiem Brazīlijas futbolistiem tika izcīnīta vēsturiska uzvara ar 7:1.

Argentīnas valstsvienības ceļš pretī finālam sākās ar trim uzvarām F apakšgrupā - 2:1 pār Bosniju un Hercegovinu, 1:0 pār Irānu un 3:2 pār Nigēriju. Astotdaļfinālā argentīnieši tikai papildlaika pēdējās minūtēs izrāva uzvaru pār Šveici (1:0), ceturtdaļfinālā ar identisku rezultātu pamatlaikā pieveica Beļģiju, bet pusfinālā 11 metru sitienu sērijā ar 4:2 uzvarēja Nīderlandi.

Vācijas un Argentīnas izlases Pasaules kausa finālturnīru finālmačā iepriekš jau ir tikušās divas reizes - 1986. un 1990. gadā. 1986. gadā Meksikā vāciešiem izdevās atspēlēties no 0:2, tomēr Argentīna guva trešos vārtus un otro reizi vēsturē izcīnīja Pasaules kausu, bet pēc četriem gadiem Itālijā visu izšķīra mača 85. minūtē piespriestais 11 metru soda sitiens, kuru aukstasinīgi realizēja Vācijas izlases aizsargs Andreass Brēme.

Tieši minētie abi Pasaules kausa ieguvēju tituli abām valstsvienībām līdz šim ir pēdējie, tādējādi šovakar noskaidrosies, vai Vācija kļūs par četrkārtējo pasaules čempioni vai Argentīna - par trīskārtējo.

Pēdējās divas Vācijas un Argentīnas tikšanās reizes Pasaules kausa finālturnīrā bijušas 2006. un 2010. gadā, turklāt abos gadījumos ceturtdaļfinālā. 2006. gadā Vācijā mājinieki uzvarēja tikai pēcspēles sitienu sērijā, bet pirms četriem gadiem Dienvidāfrikas Republikā vācieši sagrāva Argentīnu ar 4:0.

Lai gan kopumā no 20 savstarpējām spēlē Argentīna uzvarējusi deviņas, bet Vācija sešas, abas komandas guvušas pa 28 vārtiem.