20.09.2013. 17:06
Eiropas čempionātā basketbolā Ļubļanā Slovēnijā Ukrainas izlase ar uzvaru pār Itāliju (66:58) nodrošinājusi vismaz sesto vietu un ceļazīmi uz Pasaules kausa finālturnīru, kurā tā piedalīsies pirmoreiz savā vēsturē.

Mazie pusfināli šajā EČ nemaz nebija tik mazi, jo to uzvarētāji ieguva tiesības piedalīties Pasaules kausā. Pirmajā pusfinālā pārāki bija slovēņi, šodien otrajā laukumu kā uzvarētāji pameta ukraiņi, kuri prata pieveikt Itālijas izlasi. Spēles sākumā itāļi dominēja zem groziem un arī daudz precīzāk uzbruka no tālās distances, taču viņu astoņas pirmā puslaika kļūdas ļāva ukraiņiem ne tikai turēties līdzi, bet arī noslēgt puslaiku ar minimālu pārsvaru (35:34). Puslaika beigās ar ļoti iespaidīgu epizodi izcēlās Alesandro Džentili, kurš savāca atlēkušo bumbu pie sava groza, pārskrēja pāri visam laukuma un trieca bumbu ukraiņu grozā.

Itāļu dzīve nepalika vieglāka arī otrajā puslaikā, un ukraiņu naturalizētā spēlētāja Jūdžina Džetera rezultativitāte vienubrīd pat noveda viņus iedzinējos ar 53:63. Ukraina lielu uzmanību pievērsa groza apakšas nosargāšanai, kas mudināja itāļus pārkombinēties saspēlēs aiz perimetra līnijas, turklāt bija arī pazudusi viņu precizitāte no tālās līnijas. Spēles beigās Marko Belineli pievilka itāļus līdz piecu punktus starpībai, taču pēdējā minūtē ukraiņu aizsardzība un Džetera soda metieni visu nokārtoja Ukrainas izlases labā. Mača rezultāts 66:58, un Ukrainai jau piektā uzvara šajā turnīrā (pieveiktas Serbija, Beļģija, Lielbritānija, Vācija, Izraēla).

Par šī mača rezultatīvāko spēlētāju kļuva Jūdžins Džeters , kurš guva 20 punktus, bet veselus sešus pretinieku metienus bloķēja ukraiņu centrs Vjačeslavs Kravcovs. Savukārt Itālijas izlase savu laimi tālmetienos (izmesti 32, trāpīti 10) neatrada. Itālijas izlase bija vienīgā, kas spēja uzvarēt visā piecās pirmā kārtas spēlēs, kas gan nepalīdzēja ne vakar, kad ceturtdaļfinālā tika piedzīvots zaudējums pret Lietuvu, ne šodien. Ceturtdaļfinālā nepaveicās arī Ukrainai, kura E grupā ieņēma ceturto vietu, bet pēc tam sīvā spēlē atzina Horvātijas pārākumu, taču šodienas uzvara viņiem nodrošina vismaz sesto vietu turnīrā un dalību Pasaules kausa finālturnīrā.

Jau rīt Ukraina mačā par piekto vietu spēkosies ar Slovēniju, savukārt šodienas zaudētāja Itālija par septīto vietu un pēdējo pieejamo ceļazīmi uz PK spēlēs ar Serbijas basketbola izlasi.

Itālija – Ukraina 58:66 (17:13, 17:22, 14:16, 10:15)Itālija: Aradori 15 (9 atl.b.), Datomi 11, Džentili 10, Meli 8, Belineli 7, Činčarīni 3, Magro 2, Dīners 2, Poeta, Vitali, Roseli, KusinsUkraina: Džeters 20, Mišula 8, Pustozvonovs 8, Kravcovs 6 (6 bl.), Natjažko 6, Gladirs 5, Ļipovijs 4, Zabirčenko 3, Korņijenko 3, Zaicevs 3, Pustovijs, GļebovsAtlēkušās bumbas:44:40Kļūdas:13:12