26.11.2013. 21:28
Starptautiskās Basketbola federācijas Eiropas nodaļa (FIBA Europe) otrdien, 26. novembrī, nosauca pilsētas, kurās 2014. gada vasarā notiks Eiropas jaunatnes čempionāti. Latvijas puišu un meiteņu izlases spēlēs Grieķijā, Turcijā, Itālijā, Ungārijā un Rumānijā.

Tālāko ceļu mēros U20 puišu izlase, kura finālturnīru aizvadīs Grieķijai piederošajā Krētas salā. Latvijas komanda pirms izlozes iekļauta otrajā grozā un tas nozīmē, ka pirmajā kārtā nebūs jāspēlē pret Spāniju, Itāliju un Bulgāriju. Čempionāts notiks 8.-20. jūlijā.

Otro gadu pēc kārtas A divīzijā spēlēs 20 komandas, kuras tiks sadalītas četrās grupās pa piecām vienībām katrā. Komandas izsētas atbilstoši 2012. gada Eiropas U18 čempionāta rezultātiem, ņemot vērā 1994. gadā dzimušo spēlētāju paaudzes sniegumu. Latvija turnīrā finišēja sestajā vietā, tāpēc izlozi sāks no otrā groza.

Pirmajā grozā atrodas Horvātija, Lietuva, Serbija un Krievija. Otrajā grozā iekļautas Spānija, Latvija, Itālija un Bulgārija. Trešajā grozā pārstāvētas Turcija, Slovēnija, Grieķija un Francija. Ceturtajā grozā ir Vācija, Polija, Čehija un Lielbritānija, savukārt piektajā grozā iekļautas Melnkalne, Izraēla, Ungārija un Zviedrija.

Aivara Vīnberga trenētās meitenes 3.-13. jūlijā sacentīsies Itālijas pilsētā Udīnē, kura izvietojusies līdzenumā starp Venēciju un Dolomītu kalniem. Arī šajā turnīrā komandas izsētas, ņemot vērā 2012. gada Eiropas U18 čempionāta rezultātus.

Vienības, kuras ierindojās no 1. līdz 14. vietai, iekļautas pirmajos trīs grozos. Sarakstā nav Horvātijas (septītā vieta) un Slovēnijas (divpadsmitā vieta). Ceturtajā grozā ir Beļģija (15. vieta), Baltkrievija, Latvija un Ukraina. Jāpiebilst, ka Beļģija kopā ar Čehiju un Latviju šovasar Bulgārijas pilsētā Albenā nopelnīja trīs ceļazīmes uz labāko sabiedrību.

1. grozs 2. grozs 3. grozs 4. grozs
Francija Spānija Zviedrija Beļģija
Krievija Turcija Grieķija Baltkrievija
Serbija Itālija Čehija Latvija
Nīderlandes Slovākija Polija Ukraina

Arņa Vecvagara trenētā komanda ceļos uz Turcijas vidieni, lai no 24. jūlija līdz 3. augustam Konjā sacenstos 16 vienību turnīrā. Komandas izsētas atbilstoši 2012. gada Eiropas U16 čempionāta rezultātiem – toreiz Ventspilī un Viļņā pirmo vietu izcīnīja Omera Uguratas trenētie Turcijas kadeti. Latvija turnīru pabeidza desmitajā vietā, tāpēc izlozi sāks no trešā groza.

1. grozs 2. grozs 3. grozs 4. grozs
Turcija Polija Latvija Anglija
Francija Spānija Lietuva Beļģija
Serbija Horvātija Krievija Melnkalne
Itālija Grieķija Čehija Bosnija

Latvijas komanda spēlēs B divīzijas turnīrā, kas 17.-27. jūlijā notiks Rumānijas pilsētās Timišoarā un Oradea. Jāņem vērā, ka 2015. gadā Ungārija un Rumānija kopīgi rīkos Eiropas čempionātu sievietēm, tāpēc organizatoriem vajadzētu pielikt papildus pūles sekmīgai turnīra norisei. Latvija izsēta otrajā grozā kopā ar Ukrainu, Somiju un Izraēlu.

1. grozs 2. grozs 3. grozs 4. grozs 5. grozs
Ungārija Latvija Rumānija Melnkalne Islande
Vācija Ukraina Dānija Bosnija -
Anglija Somija Igaunija Šveice -
Bulgārija Izraēla Rumānija Īrija -

Jāņa Gailīša trenētā komanda izsēta trešajā grozā kopā ar Krieviju, Poliju un Lietuvu. Finālturnīram 20.-30. augustā jānotiek Latvijā, taču pagaidām nav zināms, kurā pilsētā tas varētu būt.

1. grozs 2. grozs 3. grozs 4. grozs
Spānija Turcija Krievija Ukraina
Francija Itālija Latvija Bosnija
Serbija Vācija Polija Somija
Horvātija Grieķija Lietuva Dānija

Aināra Čukstes trenētās meitenes ceļos uz Ungārijas otro lielāko pilsētu Debrecenu, kur 31. jūlijā – 10. augustā pulcēsies sešpadsmit labākās Eiropas komandas. Latvija izsēta ceturtajā grozā kopā ar Serbiju, Portugāli un Dāniju.

1. grozs 2. grozs 3. grozs 4. grozs
Spānija Čehija Zviedrija Serbija
Itālija Beļģija Turcija Latvija
Krievija Ungārija Slovākija Portugāle
Francija Grieķija Horvātija Dānija

Izmantotie resursi:FIBA EuropeBalance Gym Prūšu 46, Rīga, LV-1057
Чигур Антон Чигур АнтонДзюдо, Самбо
Регистрация